AKTUALNOŚCI
GKS Bełchatów – wiele pytań, zero konkretów

Mamy już drugą połowę maja, a tymczasem w sprawie przyszłości seniorskiej piłki w GKS Bełchatów nic oficjalnie nie wiadomo. Robione są jakieś przymiarki, prowadzone są ponoć jakieś rozmowy, ale konkretów brak. Jedynym tak naprawdę jest oficjalne ogłoszenie upadłości GKS Bełchatów S.A, a co za tym idzie oficjalny koniec bełchatowskiej telenoweli.

getry piłkarskie keeza

Długi w wysokości kilku milionów złotych przejmie Skarb Państwa, syndyk masy upadłościowej spróbuje spieniężyć to, co zostało (niedobitki sprzętu sportowego, meble, komputery) i na tym sprawa się zakończy. Czy ktoś podejmie się kontynuacji? Od kilku tygodni krąży informacja, że Akademia GKS Bełchatów. Ma ponoć złożyć pismo o przyjęcie do IV ligi łódzkiej. 17 maja (godzina 9:45) nie wiadomo jednak, czy tak będzie. A jeśli tak będzie, to na jakiej podstawie i w jakiej formule prawnej? Kto miałby zagrać w nowej drużynie, kto miałby ją poprowadzić? Kto miałby to sfinansować? Pytań jest wiele, odpowiedzi żadnej. Prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak zdradził nam jedynie, że we wtorkowe popołudnie mają u niego pojawić się przedstawiciele Akademii.

Jeśli tylko czegoś konkretnego się dowiemy, oczywiście poinformujemy naszych czytelników.

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor
1 miesiąc temu

sadze ze klub sie odbuduje tyle zze to nie bedzie co kiedys kibice robia mecz

Brzegowy
1 miesiąc temu

Do xyz

Jeśli ten nowy GKS Bełchatów jakimś cudem (decyzją ŁZPN-u) zostałby dodany do IV ligi. To moim zdaniem w przyszłym sezonie byłoby 19 zespołów w IV lidze i pewnie strefa spadkowa na „starcie” obejmowałaby cztery ostatnie miejsca w tabeli. By jeszcze w kolejnym sezonie powrócić do stanu 18 drużyn.
Chociaż uważam że nowy GKS Bełchatów powinien zacząć od Klasy B. A ten GKS który grał w tym sezonie w II lidze, już nie istnieje, więc pod tym kontem nie ma co rozmawiać. Gdyż obecnie pozostają tylko dwie opcje: albo nowy GKS albo wcale.

Xyz
1 miesiąc temu

Jeśli faktycznie by sie zawiązali to zadam to samo pytanie. Na jakiej zasadzie mogą grać wtedy w 4 lidze ? Rozumiem, że spadek dwie ligi niżej i to się zgadzam, ale to wtedy z ilością długów niech grają a jak nie to od B klasy bez długów. Jeśli faktycznie by grali jako Akademia i zaczynali od 4 ligi ( co jest do pomyślenia ) to teraz co ? Poleci jakaś drużyna z 4 ligi więcej bo trzeba im zrobić miejsce jako Akademii ? A co z tą drużyną wtedy jak jej zależałoby na utrzymaniu i by faktycznie zajęła ostatnie miejsce,… Czytaj więcej »

Brzegowy
1 miesiąc temu

Jeśli zostanie podjęta decyzja o tym by przyjąć (nowy) GKS Bełchatów do IV ligi, to to będzie niedopomyślenia. Już to było zrobione w przypadku ŁKS-u i Widzewa.
Pytam się na jakiej podstawie? Czyjaś nieudolność, narobić milionowych długów które spłaci Skarb Państwa i co, jak gdyby nigdy nic, teraz będą grać w IV lidze? Jakieś żarty.
Przepisy mówią jasno, zaczynać mają od Klasy B i koniec tematu.
Jeszcze kolejna ciekawostka jakim cudem grają dalej rezerwy GKS-u? Jeśli to jedność, to czemu grają, a jeśli to oddzielne kluby, to kto na coś takiego pozwala?