Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy

To był trudny sezon, ale prawdziwego faceta poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy. A Widzew Łódź zakończył dziś rozgrywki 2021/2022 w sposób wymarzony. Zespół Janusza Niedźwiedzia wygrał w ostatnim meczu pierwszoligowego sezonu z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 (1:0) i wywalczył bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Osiem lat czekali kibice Widzewa na powrót do elity. Były to trudne lata – od IV ligi w 2015 roku zaczynał reaktywację czterokrotnego mistrza Polski nieżyjący już Witold Obarek. Później była III, II liga – tam Widzewowi też szło w kratkę. Wreszcie przyszedł sezon 2021/2022 i Widzew może na jego koniec świętować powrót na swoje właściwe miejsce – do Ekstraklasy.

Po przegranej w Legnicy Widzew musiał pokonać przed własną publicznością Podbeskidzie Bielsko-Biała i to zrobił. Już w 5. minucie kibice na widzewskim stadionie oszaleli z radości po trafieniu Bartłomieja Pawłowskiego. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. O wiele ciekawiej było po zmianie stron. W 47. minucie Mathieu Scalet wykorzystał niezdecydowanie łódzkiej defensywy i Henrich Ravas musiał wyciągać piłkę z siatki. Widzewiacy zachowali się jednak najlepiej jak mogli. Nie rozpamiętywali straconego gola, rzucili się do ataków i już 240 sekund później Dominik Kun odzyskał prowadzenie. Spudłował Bartłomiej Pawłowski, ale odbita piłka trafiła do Kuna, a ten zachował zimną krew. Końcowe minuty mocno się dłużyły, ale też trzeba przyznać, że Widzew kontrolował przebieg końcówki i nie pozwolił Podbeskidziu na zdobycie wyrównującego gola. Wygraną z Góralami Widzew zamknął pewien rozdział. A nowy zacznie pisać już w Ekstraklasie. Gratulujemy!

Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Pawłowski 5, Dominik Kun 51 – Mathieu Scalet 47

Widzew: Ravas – Danielak, Stępiński (33′ Zieliński), Hanousek, Nowak ż, Nunes ż – Terpiłowski (75′ Gołębiowski), Kun, Lipski ż (75′ Kreuzriegler), Letniowski ż (59′ Hansen) – Pawłowski (75′ Kita)