AKTUALNOŚCI
Z Podwórka na Stadion – podsumowanie

MG13 Łódź, SP Ksawerów, LKS MOSiR Sieradz i UKS SMS Łódź będą reprezentowały województwo łódzkie w ogólnopolskiej fazie XXII edycji turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Turniej finałowy odbył się na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi, na którym wkrótce odbędą się trzy mecze międzypaństwowe.

gadzety kibica keeza

 

Rozgrywki turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku dziewcząt i chłopców są prowadzone w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Dla najmłodszej rywalizacja kończy się na szczeblu wojewódzkim, a w dwóch starszych zwycięzcy awansują do fazy ogólnopolskiej, której finał wyznaczono w tym roku na 14 czerwca. Areną zmagań tradycyjnie już będzie stadion PGE Narodowy w Warszawie.

Nasz region w kategorii U-10 chłopców reprezentować będzie drużyna MG13, która w finale wojewódzkim pokonała 7:0 Orliki z Trójki Tomaszów Mazowiecki. W spotkaniu o trzecie miejsce SP6 Zduńska Wola zwyciężyła 5:0 SP2 Skierniewice. Najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego został wybrany Maksymilian Lindner (MG13), najlepszym bramkarzem wybrano Jana Donegana (SP6), a klasyfikację strzelców wygrał Olek Legęncki (Orliki z Trójki).

W finale rozgrywek U-12 chłopców ekipa z Ksawerowa po zaciętym meczu pokonała 3:2 drużynę MG13. Tylko jeden gol padł natomiast w starciu o trzecią lokatę, którą po wygranej z PSP Kamieńsk zajęła drużyna SP Drzewica. W tej kategorii wiekowej nagrody indywidualne otrzymali: Franciszek Zgoda z Ksawerowa (najlepszy zawodnik), Adam Osiejewski z Drzewicy (najlepszy bramkarz) i Szymon Rózga z MG13 (najlepszy strzelec).

U dziewcząt rywalizację w grupie U-10 wygrała ekipa LKS MOSiR Sieradz. Przepustkę do stolicy triumfatorki zapewniły sobie po finałowym zwycięstwie 2:0 z GKS Bełchatów. W spotkaniu o trzecią lokatę SP Moszczenica pokonała 5:2 Pogoń Godzianów. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej została Nadia Kokocińska (GKS), nagrodę dla najlepszej bramkarki odebrała Jagoda Sobańska (LKS MOSiR), a w klasyfikacji strzelczyń zwyciężyła Maja Kopiecka (Moszczenica).

Kwartet naszych reprezentantów uzupełnił zespół UKS SMS. Najlepsza ekipa dziewcząt U-12 w spotkaniu o pierwsze miejsce ograła 9:0 drużynę EMKA Skierniewice. Lokatę na najniższym szczeblu podium wywalczyły natomiast zawodniczki UKS Piotrcovia. Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego w walce o trzecią pozycję pokonał 3:0 Astorię Junior Szczerców. Najlepszą zawodniczką została Aleksandra Kędzierska (EMKA), rywalizację bramkarek wygrała Natali Piskorz (UKS Piotrcovia), a królową strzelczyń byla Julia Misiak.

W rozgrywkach U-8 chłopców najlepsza okazała się Łódzka Akademia Futbolu, wyprzedzając w klasyfikacji generalnej RAP Radomsko i KKS Koluszki. W tej grupie najlepszym zawodnikiem wybrano Oliwiera Wicickiego (RAP), najlepszym bramkarzem został Fabian Kazimierczak (ŁAF), a królem strzelców – Kordian Ciesielski (KKS Koluszki). U dziewcząt U-8 zwyciężyła drużyna AP Bąków, za którą uplasowały się młode piłkarki Pogoni Godzianów i UKS SMS. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Dorota Grabowska (UKS SMS), za najlepszą bramkarkę uznano Kaję Kowalczyk (Pogoń), a ranking strzelczyń wygrała Wiktoria Gasik (Bąków).

Źródło: ŁZPN

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments