AKTUALNOŚCI
Bramkarskie Alchemium w Łodzi

Osiemdziesięciu szkoleniowców z całego kraju wzięło udział w Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów Bramkarzy, która odbyła się w poniedziałek (23 maja). Część teoretyczna odbyła się w Auli Alchemium Politechniki Łódzkiej, a praktyczną zorganizowano na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138, na którym dzień wcześniej Widzew świętował awans.


keeza komplety sportowe

Wśród uczestników konferencji byli m.in. doskonale znani łódzkim kibicom reprezentanci kraju i mistrzowie Polski: Józef Młynarczyk, Jarosław Bako, Andrzej Woźniak i Bogusław Wyparło. Jednym z punktów programu było wręczenie dyplomów absolwentom Kursu UEFA Goalkeeper B. W panelu dyskusyjnym głównymi bohaterami byli bramkarze-medaliści mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Andrzej Dawidziuk omówił natomiast strukturę kształcenia trenerów bramkarzy, kładąc nacisk na rozwój osobisty trenera.

Podczas konferencji własne doświadczenia z Akademii Legii Warszawa przedstawił Arkadiusz Białostocki. W obu częściach szkolenia wykorzystał je do omówienia i pokazania w praktyce kwestii związanych z rozwojem bramkarzy w oparciu o wymogi współczesnej piłki nożnej.

Źródło: ŁZPN

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments