Widzew Łódź lepszy od mistrza Polski

Beniaminek PKO Ekstraklasy lepszy od mistrza Polski. Widzew Łódź w najlepszy możliwy sposób rozpoczął serię przedsezonowych meczów sparingowych. Pokonał w Poznaniu drużynę Lecha 2:1 (1:0). Bramki dla zespołu Janusza Niedźwiedzia zdobyli Karol Danielak i Mateusz Żyro. Z bardzo dobrej strony pokazali się obaj bramkarze – Henrich Ravas i Wasyl Łytwynienko.

Widzew zagrał nadspodziewanie dobrze i już w 9. minucie objął prowadzenie po trafieniu Karola Danielaka. Lech wyrównał sześć minut po przerwie kiedy Łytwynienkę pokonał Norbert Pacławski. W 58. minucie prowadzenie odzyskał dla Widzewa Mateusz Żyro i był to gol na wagę sparingowego zwycięstwa.

Lech Poznań – Widzew Łódź 1:2 (0:1)
Bramki: Norbert Pacławski 51 – Karol Danielak 9, Mateusz Żyro 58

Widzew: Ravas (46′ Łytwynienko) – Danielak (72′ Nunes), Stępiński (46′ Szota), Żyro, Kreuzriegler (72′ Stępiński), Nunes (46′ Zieliński) – Terpiłowski (46′ Gołębiowski), Lipski (46′ Shehu), Kun (87′ Lipski), Pawłowski (72′ Montini) – Guzdek (46′ Hansen)