KS Sand-Bus pożegnał się z III ligą

Smutek wśród kibiców KS Sand-Bus Kutno. Drużyna prowadzona przez trenera Dominika Tomczaka przegrała w sobotę wyjazdowy mecz z Mamrami Giżycko 3:6 (1:3) i spadła do IV ligi. Na finiszu kutnowian wyprzedziła Pilica Białobrzegi, która pokonała na swoim boisku Lechię Tomaszów Mazowiecki aż 5:2 (3:1).

KS przystępował do meczu w Giżycku wiedząc, że zwycięstwo, bez względu na wyniki innych potyczek, daje mu utrzymanie. Tymczasem już w 8. minucie Krystian Wiszniewski pokonał bramkarza gości. W 26. minucie ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, a chwilę później miejscowi prowadzili 3:0 po golu Michała Świderskiego. Tuż przed przerwą do bramki gospodarzy trafił Marcin Kacela.

Ci kibice, którzy spodziewali się, że grający mecz o życie KS ruszy do szturmu na bramkę byli zawiedzeni. Podopieczni trenera Dominika Tomczaka strzelili wprawdzie dwa gole, ale gospodarze odpowiedzieli trzeba trafieniami i ostatecznie wygrali mecz 6:3. Przyjezdni kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 80 minucie czerwoną kartką upomniany został Krystian Białas, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej. Co ciekawe, Mamry także spadły do IV ligi.

Tym samym z trzecioligowymi boiskami pożegnały się dwie ekipy z województwa łódzkiego, bo wcześniej w IV lidze zameldował się Sokół Aleksandrów. Porażka kutnowian i spadek do IV ligi oznacza również, że w klasie okręgowej zagrają w przyszłym sezonie Andrespolia Wiśniowa Góra i Stal Głowno.

Mamry Giżycko – KS Sand-Bus Kutno 6:3 (3:1)

Bramki: Krystian Wiszniewski 8, 26, Michał Świderski 27, Adrian Ratajczyk 54, Fabio 80, Krystian Sadocha 90+2 – Marcin Kacela 44, 70, Maciej Kraśniewski 65 – karny

KS: Wolański – Kraśniewski, Głowiński (76′ Szczytniewski), Kacela, Bujalski – Wielgus, Cudowski (46′ Bulek), Kasperkiewicz, Kralkowski – Patora (76′ Białas), Telestak (46′ Ostrowski).