Lechia na koniec utonęła w Pilicy

Fatalnie zakończył sezon 2021/2022 Lechia Tomaszów Mazowiecki (III liga, grupa I). Na pożegnanie z rozgrywkami zespół Dominika Bednarczyka (przenosi się do Sokoła Ostróda) przegrał w Białobrzegach z miejscową Pilicą aż 2:5 (1:3). Walczący o utrzymanie gospodarze już po osiemnastu minutach prowadzili 2:0. Mateusza Awdziewicza pokonali Marcin Rawski i Damian Winiarski.

W 29. minucie kontaktowego gola strzelił co prawda Klim Morenkov, ale jeszcze przed przerwą Igor Korczakowski podwyższył prowadzenie Pilicy na 3:1 zdobywając gola z rzutu karnego. Dwie minuty po wznowieniu gry Pilica dobiła tomaszowian strzelając czwartego gola. Ostatecznie gospodarze uratowali swój ligowy byt, wygrywając 5:2. Cieszyli się nie tylko ze zwycięstwa, ale również z korzystnego dla nich wyniku, który padł w Giżycku.

Lechię czekają zmiany. Wiele wskazuje na to, że nowym trenerem drużyny zostanie dotychczasowy asystent Dominika Bednarczyka Mateusz Milczarek, któremu w pracy pomagać będzie Krzysztof Pawłowski.

Pilica Białobrzegi – Lechia Tomaszów 5:2 (3:1)
Bramki: Marcin Rawski 10, Damian Winiarski 18, Igor Korczakowski 44-karny, Stanisław Muniak 47, Kamil Czarnecki 71 – Klim Morenkov 29, Jakub Zima 80

Lechia: Awdziewicz (80′ Sosiński) – Lewiński, Cyran, Dunajski, Uchroński – Morenkov (58′ Warczyk), Kaproń, Pecyna, Nowak (58′ Kosylak) – Kapica (46′ Cieślik), Biernat (72′ Zima).

Źródło i zdjęcie: lechiatm.pl