AKTUALNOŚCI
KS Paradyż uratował ligowy byt

Dzięki wygranej w ostatniej kolejce z Omegą Kleszczów KS Paradyż rzutem na taśmę uratował IV ligę. Zespół trenera Zbigniewa Podsiebierskiego końcówkę sezonu miał niezwykle udaną. Pokonał przed własną publicznością zespół Orkana Buczek, wygrał w Zelowie z Włókniarzem, a na koniec zainkasował trzy punkty z Omegą Kleszczów.

gadzety kibica keeza

 

Trener gości Jacek Berensztajn z konieczności musiał dokonać kilku zmian w składzie. Z różnych przyczyn nie wystąpili: Jan Jaszczak, Mateusz Roczek, a Adrian Ociepa mógł zagrać jedynie 45 minut. Konsekwentnie szkoleniowiec Omegi postawił w bramce również na zmiennika Pawła Wiśniewskiego czyli Jakuba Porzeżyńskiego.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a mecz przypominał letni piknik. O wiele więcej wydarzyło się w drugiej części spotkania. W 54. minucie Jakub Porzeżyński sfaulował w polu karnym szarżującego rywala i Adam Sekuterski podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Gdyby pokazał również czerwoną kartkę dla bramkarza Omegi to nikt nie miałby pretensji. Skończyło się jednak na żółtej. Do piłki podszedł Wojciech Tyczyński i pewnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. Omega rzuciła się do odrabiania strat, ale seryjnie pudłowała. Zemściło się to w 82. minucie. Przepiękną bramkę strzelił Adam Kowalczyk. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie Przemysława Szewczyka, który wykorzystał błąd bramkarza KS Paradyż. Klub grający w Wielkiej Woli zachował więc czwartoligowy status, ale nie wiadomo jeszcze czy do IV ligi przystąpi. Władze klubu podejmą decyzję dopiero wtedy jeśli będą dysponować odpowiednim budżetem na grę w tej klasie rozgrywkowej.

KS Paradyż – Omega Kleszczów 2:1 (0:0)
Bramki: Wojciech Tyczyński 54-karny, Adam Kowalczyk 82 – Przemysław Szewczyk 86

KS Paradyż: Grejber – Majsak, Bańczyk ż, Łukasik, Pęczek – Przybył (75′ Jan Majewski), Wojciech Majewski, Tyczyński (81′ Ciach), Mularczyk, Kowalczyk ż – Koćmin (64′ Mrozik)

Omega: Porzeżyński – Łukasik, Załęski (68′ Lenarczyk), Jakubiec, Michalak – Pieniążek, Szewczyk, Bąkowicz, Łudczak – Ociepa (46′ Paweł Kowalski), Sionkowski

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mlecz na boisku
14 dni temu

Do xyz Właśnie to jest kolejną niewiadomą czy jakiś klub się nie wycofa z Klas A (oby nie), tak że zastanawia mnie skład Klas okręgowych. Gdyż w okręgówce łódzkiej są trzy wolne miejsca a teoretycznie sześć drużyn które powinny tam trafić. Ciekawe jak zostaną przyporządkowani spadkowicze z IV ligi. O ile można założyć że Prosna Wieruszów spadnie do K.O sieradzkiej, a Orzeł Nieborów do K.O skierniewickiej. To co z Andrespolią Wiśniowa Góra i Stalą Głowno? Do których K.O po awansie trafią: Nowosolna Łódź, KKS Koluszki, Sazan Pęczniew i KS II Kutno? Co z jednym wolnym miejscem w K.O skierniewickiej i… Czytaj więcej »

Mlecz na boisku
14 dni temu

Do kibic łódzkie
Być może tak jest jak piszesz, próbowałem znaleźć jakieś informacje co do wysokości dotacji na klub z urzędów miejskich, i teoretycznie powinny być to informacje ogólnodostępne ale trafić na aktualne to nie taka prosta sztuka.
Szczerze to ciekawy jestem takiej listy z wysokością budżetów na ten zakończony sezon.

Xyz
15 dni temu

Do Mlecz na boisku. Jak piszesz 4 będzie brakować to może w niektórych grupach nie spadnie znowu nikt . Bo też nie wiemy czy wszyscy w tej A klasie będą startować, może się ktoś wycofa, zrezygnuje czy jak. Nie znamy decyzji każdej z drużyn więc trzeba czekać. Myślę, że conajmniej do połowy lipca by te najniższe A klasy czy B były wiadome A nawet okręgówki.

1 4 5 6