AKTUALNOŚCI
Dominik Tomczak przeprosił i zrezygnował

Dominik Tomczak przestał być 22 czerwca trenerem KS Sand-Bus Kutno. Głównym powodem rozstania szkoleniowca z klubem był spadek zespołu z grupy pierwszej III ligi, co po rundzie jesiennej wydawało się nierealne. Na półmetku prowadzona przez niego drużyna zajmowała siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów.

promocja keeza

Wiosną KS grał jednak słabo, zdobył zaledwie 15 punktów i wylądował w IV lidze. Nie jest jeszcze znany następca Tomczaka. Należy się też spodziewać decyzji kadrowych jeśli chodzi o piłkarzy. Tomczak przeprosił kibiców w dość osobliwym wpisie w mediach społecznościowych.

/…/ Jako trener drużyny KS Kutno ponoszę odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Przepraszam zawodników, sztab, zarząd oraz kibiców, że nie uratowałem klubu, którego jest założycielem od spadku. Kieruje się prostą zasadą, jak wygrywa to drużyna, jak przegrywa to trener. Tak samo jest w tym przypadku. To trener przegrał i zawiódł na całej linii. Mogę czuć się największym przegranym rundy wiosennej. Nie zrealizowałem celu, jakim było utrzymanie klubu na poziomie 3 ligi. Przypomnę tylko, że po rundzie jesiennej zajmowaliśmy 7 miejsce i mieliśmy aż 9 punktów przewagi na grupą spadkową. Jednak już wtedy uprzedzałem, że runda wiosenna może być bardzo ciężka dla nas. Każdy zadaje sobie pytanie. Jak to jest możliwe, że drużyna spadła, co takiego się wydarzyło, że nie zdołaliśmy się utrzymać? Znam odpowiedź na to pytanie, ale muszę to zachować dla siebie. Nie mam ochoty robić, jakieś burzy czy obarczać innych zaistniałą sytuacją. Jeżeli ktoś oprócz mnie będzie czuł się, choć trochę winny, to zabierze głos. Jednak nie liczę na to. Osobiście czuje się mega winny, za to, co się wydarzyło. Nie ma, co szukać winy w działaczach, pozostałych członkach sztabu, czy też zawodnikach. Trener odpowiada za wszystko i to trener musi ponieść konsekwencje swoich decyzji. Jeszcze raz przepraszam, że Kutno przeze mnie wraca do rozgrywek 4 ligi. Mimo to, wierzę, że KS Kutno wróci tam tylko na chwilę!

Teraz wiadomość, na którą wiele osób czeka. Oficjalnie już nie jestem trenerem KS Kutno. Zatem możecie otwierać szampany z radości. Dzień 22 czerwca przejdzie do historii kutnowskiego sportu z powodu mojego zwolnienia.
Teraz kilka słów dla tych osób, które ubliżają, wyzywają, krytykują, dzwonią po nocy, wysyłają wiadomości dziwnej treści. Podchodzę do tego na spokojnie.
Nigdy nie byłem lubiany i szanowany w naszym mieście. Choć bym wygrał Ligę Mistrzów, to tego stanu rzeczy się nie zmieni. Dlaczego? Taka mentalność naszego miasta.
Przypomnę tylko, wszystkim krytykującym kilka faktów.
– 8 lat temu to ja wziąłem na swoje barki reaktywację kutnowskiej piłki. Już wtedy każdy mówił, że nie dam rady. Uważam, że dałem radę.
– Powtarzałem, że Kutno wróci na poziom 3 ligi i wróciło. Dodam, że obecny poziom 3 ligi to nie ten sam poziom, co kończył swój żywot MKS Kutno. Obecna 3 liga to poziom rozgrywek z lat 1995-1997. Wiec osiągnęliśmy znacznie więcej.
– Dodam, że to ja stałem za sterami drużyny, która wspięła się na poziom 3 ligi. To ja wyciągnąłem drużynę z 4 ligi. Przy odrobinie szczęścia 3 liga nadal byłaby w Kutnie. Ale niestety tak się nie stało.
– Pomogłem by rezerwy KS Kutno z B Klasy, awansowały do A Klasy i następnie do Ligi Okręgowej.
Wiem, że dla lokalnej społeczności to, co zrobiłem to zdecydowanie za mało. Dlatego śmiało możecie dalej się ze mnie naśmiewać, krytykować, ubliżać. Tylko niech każdy, kto krytykuje (ma do tego prawo), napisze o swoich sukcesach sportowych. Co osiągnął? Co wygrał? Gdzie awansował?

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Majlo
12 dni temu

Zgadzam się z p.Marcinem zawodnicy byli wyzywani przez trenera i straszeni że nie dostaną zaległych płatności i robią problemy zawodnikom z odejściem z klubu

MARCIN
12 dni temu

A może powie pan coś o szatni, coś o tym,że zawodnicy powiedzieli,że jak będzie Pan dalej trenerem to oni nie będą grać w Kutnie. Jak Pan ich traktował. Podobno wszyscy w tym klubie oprócz ojca prezesa mają Pana serdecznie dość i wszyscy wiedzą,że to jest tylko Pana gra. Pewnie zaraz okaże się, że i tak trenerem w Kutnie zostanie Dominik Tomczak ,mimo że de facto nie ma papierów na prowadzenie drużyny w IV lidze.

Bob
13 dni temu

No facet pojechałeś. Proponuje wyjedź z miasta. Zjedz Snicersa. Zostań filozofem.

głowa
13 dni temu

Brawo Dominik Tomczyk tak jest wszędzie nie tylko w Kutnie jak idzie to cisza, bez pochwał, jak tylko nie pójdzie dalej jazda, hejt na całego. Siedzą w domu trole internetowe, które nigdy niczego nie zrobiły więc o osiągnięciach nie może być mowy i tylko w gadce mądrale i pewnie jeszcze anonimowo. Przedstaw się jeden z drugim i napisz, tek jak Trener napisał, co w życiu osiągnąłeś, albo po prostu powiedz Mu to w oczy. Dominik zlej to i rób swoje.