AKTUALNOŚCI
Rosomaki jadą do Almelo bronić tytułu

Już w najbliższą środę (29 czerwca), aż cztery łódzkie drużyny wyruszą do Holandii, by wziąć udział w największym w Europie walking futbolowym turnieju – Almelo City Cup 2022. W tym roku w zawodach weźmie udział aż czterdzieści drużyn męskich w kategorii wiekowej 55+ i osiem drużyn żeńskich w kategorii wiekowej 40+.

Reprezentowane kraje to Holandia, Belgia, Niemcy, Anglia, Szkocja, Francja, Litwa i oczywiście Polska. W roli obrońców tytułu sprzed roku wystąpią łódzkie Rosomaki. W 2021 roku drużyna z Łodzi została sensacyjnym zwycięzcą zawodów, uważanych za Ligę Mistrzów chodzonego futbolu. Rosomaki rozpoczną zawody od spotkań grupowych, w których los przydzielił im Werder Brema (Niemcy), Foot Vias (Francja) i Grimsby Mariners (Anglia).

W Almelo spełniliśmy już swoje najskrytsze marzenia i trudno będzie to powtórzyć. Nie jedziemy jednak tam na wycieczkę i znów zamierzamy dać z siebie wszystko. Gdyby jednak coś poszło nie po naszej myśli, to tym razem mamy komu kibicować i będziemy trzymać kciuki za inne polskie drużyny – mówi Jarosław Sobieraj, gracz Rosomaka.

Drugą męską drużyną, która wybiera się do Almelo jest DejaVu Łódź. Debiutanci, którzy w ciągu kilku miesięcy sformowali bardzo silną ekipę, zagrają w grupie z AGOVV Apeldorn (Holandia), Walking Bears (Belgia) i SSV Sung (Niemcy).

Po raz pierwszy w Almelo zostanie zorganizowany międzynarodowy turniej dla pań. Wśród ośmiu zgłoszonych zespołów nasz region reprezentować będą: Stars Paturcy Łódź i Stars Kontra Łódź. Grupowymi rywalkami Stars Paturcy Łódź 40+ będą FC Suduvos Mociutes (Litwa), Gold Stars Heracles 1 (Holandia) i WF Steenwijk (Holandia). Stars Kontra Łódź 40+ zagra z Walking Foot Vias (Francja), Nona2Maluku WF (Holandia) i Gold Stars Heracles II (Holandia).

Mecze grupowe odbędą się w najbliższy czwartek, a spotkania finałowe w piątek. Każda z drużyn panów będzie musiała rozegrać osiem dwudziestominutowych meczów. Panie rozegrają po pięć spotkań.

Źródło: Informacja Prasowa

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments