AKTUALNOŚCI
Duże pieniądze dla GKS Bełchatów

Milion 250 tysięcy złotych otrzymał GKS Bełchatów od PGE Górnictwa i Energetyki Konwencjonalnej na grę w IV lidze łódzkiej. Uroczyste wręczenie symbolicznego czeku odbyło w bełchatowskiej Hali Energia. Pieniądze pozwolą drużynie Bogdana Jóźwiaka walczyć z powodzeniem o III ligę. Oprócz GKS wsparcie otrzymała także Skra Bełchatów (siatkówka).

gadzety kibica keeza

 

Sponsorowanie Energetycznego Klubu Sportowego EKS SKRA Bełchatów oraz reaktywowanej drużyny GKS Bełchatów przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wpisuje się w przyjętą politykę spółki, promującą GiEK jako Mecenasa sportu, wspierającego rozwój kultury fizycznej w regionach naszej działalności. Celem zawartych umów jest wsparcie działań jakie podejmuje stowarzyszenie i GKS Bełchatów, wpływających na wzrost świadomości społeczeństwa co do wagi edukacji i sportu, ale przede wszystkim kontynuacja tradycji związanych z piłką siatkową oraz piłką nożną tu w Bełchatowie – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jestem niezmiernie szczęśliwy. Wsparcie, które dziś otrzymujemy umożliwi nam rozpoczęcie treningów. Drużyna GKS Bełchatów będzie mogła rozpocząć rozgrywki w IV lidze właśnie dzięki sponsoringowi PGE GiEK. Bez tego nie byłoby to możliwe. GKS Bełchatów i jego 45 lat historii to ogromny kapitał, tysiące wychowanków, aktualnie ponad 300 dzieci w Akademii GKS Bełchatów, ogromne rzeszy kibiców… Te liczby, a także dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że warto rozwijać piłkę nożną w Bełchatowie – powiedział Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów.

Źródło i zdjęcie: Departament Komunikacji PGE GiEK

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
2 miesięcy temu

To czy z powodzeniem to się dopiero okaże

Arek
2 miesięcy temu

Miała grać Akademia a będzie grać bankrut z zastrzykiem gotówki od spółki skarbu państwa. Kpina z wszystkich obywateli zrzucających się na to w dobie wielkiego kryzyzu.

Krecik
2 miesięcy temu

długi były,długów już nie ma i zaczynamy zabawę od nowa,jeszcze pisiorki ich sponsoruja.kpina z innych drużyn ,zawodników .łzpn do rozwiązania ten twór.akadenia gks pis bełchatów

ssaa
2 miesięcy temu

z tymi kibicami to dobra beka. 2000 ludzi chodzilo na ich mecze albo 400 osob.

obserwator
2 miesięcy temu

Proszę każdemu klubowi wypłacić taką kwotę.
Wszyscy się składamy na zysk PGE.

1 2 3 6