AKTUALNOŚCI
Udana niedziela Lechii Bełchatów

Łódzki Futbol zagląda na boiska wszystkich klas rozgrywkowych wyławiając ciekawe wydarzenia, które miały miejsce w czasie weekendu. O wygranej 12:2 LZS Chrząstawa już pisaliśmy czas teraz na wzmiankę o Lechii Bełchatów, która występuje w grupie IV klasy B. Powstała ona na zgliszczach Zjednoczonych-Gmina Bełchatów dzięki zaangażowaniu Grzegorza Masapusta.

 

Namówił on do współpracy doświadczonego trenera Dariusza Bratkowskiego, który w kilka tygodni zbudował zespół mający w składzie piłkarzy bez praktycznie żadnego doświadczenia. W zeszłym sezonie Lechia zdobyła 12 punktów, a w minioną niedzielę wywalczyła pierwsze w tym sezonie punkty pokonując na obiekcie Powiatowego Centrum Sportu Czartorię Ręczno 4:3 (1:1).

Bramki dla Lechii zdobyli: Adam Łuczak, Bartłomiej Pawlak, Marcin Paradowski i Albert Jasitczak. Ten ostatni to syn wieloletniego spikera GKS Bełchatów i piłkarskiego działacza Sławomira Jasitczaka.

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
8 miesięcy temu

Lechia grała w 1 lidze wojewodzkiej tylko dlatego, że nizszych lig A1 nie utworzono wtedy. Dostawali przecież od kazdego.

Sokół
8 miesięcy temu

Gwiazdeczki z 1 ligi wojewódzkiej nie mogą zając miejsca w połowie tabeli Bklasy?

Łódzkie
8 miesięcy temu

@kibic Lechii. W takiej lidze czyli jakiej? Tu własnie widac jak liga juniorska rozni sie od seniorskiej, 1 liga wojewodzka czyli druga najlepsza w danym roczniku a nie mogą zając miejsca w połowie tabeli Bklasy. W dodatku wystepowali tam zawodnicy 20+lat.

Kibic Lechii
8 miesięcy temu

Doświadczenie jakieś mają. Grali w I lidze wojewódzkiej.
Poza dwoma zawodnikami, którzy dołączyli ostatnio, to są bardzo młodzi chłopcy: 16-20 lat, przeważnie licealiści, maturzyści i studenci. Ciężko im się gra w takiej lidze.
Super Trener i super Zarząd Klubu. Niestety poza tym, jak to bywa teraz w Gminie Bełchatów, w jednej z najbogatszych gmin w Polsce-głód i mizeria. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie.

Kocioł
8 miesięcy temu

To ten klub oficjalnie nazywa się Lechia Bełchatów czy Zjednoczeni Bełchatów, a może Lechia – Zjednoczeni Bełchatów?
Bo każdy operuje inną nazwą dla tego klubu.