Unia lepsza od spadkowicza z II ligi

Zwycięstwem Unii Skierniewice zakończyło się wyjazdowe spotkanie 10. kolejki grupy pierwszej III ligi z Sokołem Ostróda. Goście triumfowali aż 4:0 (3:0). Było to piąte w tym sezonie zwycięstwo w meczu o punkty drużyny prowadzonej przez trenera Dawida Kroczka. Wszystkie spotkania Unia wygrała na boiskach rywali. Skierniewiczanie mają na koncie 18 punktów.

Już w 6. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie, a gola strzelił Bartłomiej Maćczak. W 34. minucie na 2:0 podwyższył Konrad Kowalczyk, a tuż przed przerwą rzut karny wykorzystał Kamil Sabiłło, który wcześniej był faulowany.

Po zmianie stron skierniewiczanie skupili się głównie na obronie, ale nie zapomnieli o kontrach. W 79. minucie brawurową akcją, zakończoną celnym strzałem, popisał się Maksym Rosiński. Była to ostatnia bramka zdobyta w tym meczu, w którym dominacja Unii nie podlegała dyskusji.

W najbliższą sobotę (8 października) o 14:00 skierniewiczanie podejmą na boisku w Nieborowie Ursus Warszawa.

Sokół Ostróda – Unia Skierniewice 0:4 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Maćczak 6, Konrad Kowalczyk 34, Kamil Sabiłło 42 – rzut karny, Maksym Rosiński 79

Unia: Krzysztofek – Rosiński, Becht, Kowalczyk, Waśniowski (77′ Kosior) – Dudziński, Czarnecki (84′ Zając), Bartosiński, Magdziarz (84′ Żuchowski)  – Sabiłło, Maćczak.