Pierwsza ligowa wygrana Zrywu Wygoda

Aż do 12 kolejki czekać musieli piłkarze i kibice czwartoligowego Zrywu Wygoda na zwycięstwo w meczu o punkty. W niedzielne popołudnie podopieczni trenerów Piotra Gawlika i Piotra Kocęby pokonali na wyjeździe LKS Kwiatkowice 3:2 (2:1), choć do 23 minuty przegrywali 0:2. Zwycięska drużyna ma na koncie cztery punkty i nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla miejscowych, którzy w 11 minucie po golu Alana Górowskiego wyszli na prowadzenie. Kiedy na 2:0 podwyższył Patryk Olszewski wydawało się, że gospodarze spokojnie i pewnie wygrają. Tymczasem nie mający nic do stracenia Zryw postawił wszystko na jedną kartę i najpierw strzelił gola kontaktowego, a w 59 minucie doprowadził do remisu 2:2. Zwycięstwo zapewnił przyjezdnym tuż przed końcem spotkania Rafał Bogus.

LKS Kwiatkowice – Zryw Wygoda 2:3 (2:1)

Bramki: Alan Górowski 11, Patryk Olszewski 23 – karny – Krystian Kruk 37, Wojciech Guzek 59, Rafał Bogus 84

Kwiatkowice: Piotrowski – Górowski (46′ Pilarz), Wierucki, Cichacki, Kubiak – Pęgowski, Olszewski, Janiszewski (70′ Smolarek), Stasiak – Lewandowski (46′ Kwaśniak), Cebulski (78′ Michał Bogdan).

Zryw: Miatlitski – Rutkowski, Wojciechowski, Augustyn, Kozieł – Guzek, Periżok (70′ Świdrowski), Tomaszewski, Kruk (78′ Wnuk) – Bogus, Matyjas.