AKTUALNOŚCI
Szczerbiec na autostradzie do IV ligi

Jedenaście wygranych spotkań i tylko jeden remis. Siedem punktów przewagi nad wiceliderem MGKS Drzewica i aż jedenaście nad duetem LZS Justynów i Włókniarz Moszczenica. Szczerbiec Wolbórz na trzy kolejki przed końcem rundy jesiennej w KEEZA Klasie Okręgowej (grupa II) jest już właściwie pewny mistrzostwa półmetka, ale w klubie z Wolborza każdy myśli o awansie do IV ligi łódzkiej.

 

Drużyna trenera Ireneusza Komara w tym sezonie została wzmocniona kilkoma zawodnikami na czele z Adrianem Gaugierem ze Stali Niewiadów. Jedynym klubem, który do tej pory urwał punkty Szczerbcowi była niewygodna Pilica Przedbórz. Wolborski zespół czeka jeszcze prestiżowy mecz z sąsiadem zza miedzy – Włókniarzem Moszczenica. W tym klubie jednak, po odejściu Tomasza Fiszera, nie dzieje się najlepiej. Przykładem może być ostatni mecz, w którym obchodzący 100-lecie istnienia Włókniarz przegrał z osłabioną Pilicą Przedbórz na własnym stadionie aż 2:5. Andrzej Orszulak, który objął Włókniarza, nie potrafi jak na razie przełożyć szkoleniowej myśli ze szczebla centralnego na realia okręgówki.

Wracając do Szczerbca to wiele wskazuje na to, że już w kwietniu-maju trener Komar będzie mógł myśleć o budowie zespołu na IV ligę. Prognozujemy bowiem to, że przewaga wolborzan nad resztą stawki będzie już wtedy wynosiła kilkanaście punktów.

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Taki
3 miesięcy temu

Panie Kucharski. Akurat Gliszczyński zaczynał przygodę w Szczerbcu, dopiero później jakiś czas grał w Pionierze. Co nie zmienia faktu że z tego co Kobi napisał to Gliszczyński i Łaski już nie grają, Starosta rezerwa, bo gra inny.

Wychowanek
3 miesięcy temu

Do J, Kucharski: Ma Pan jakiś kompleks dotyczący wychowanków? Jest jakiś przepis mówiący o tym że muszą grać wychowankowie? W drużynie z Wolborza jest mnóstwo zawodników którzy szanują ten klub bardziej niż „wychowankowie”….

Wychowanek
3 miesięcy temu

Do J, Kucharski: Ty masz jakiś kompleks dotyczący wychowanków? Jest taki przepis że muszą grać wychowankowie? W tej drużynie jest kilkunastu zawodników, którzy szanują ten klub bardziej niż „wychowankowie”. A Szczerbiec od kilku lat godnie reprezentuje Miasto Wolbórz, całą gminę i powiat…..

3 miesięcy temu

Szanowny Panie…Kobi,jeśli piszesz o wychowankach to pisz prawdę bo Góralczyk Mateusz i Gliszczyński Adrian to wychowankowie Pioniera Baby. Proszę sprawdzić i napisać sprostowanie…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………


Kobi
3 miesięcy temu

Do Eustachy
Ogólnie chyba z tymi wychowankami w szczerbcu nie jest aż tak źle patrząc na ogólną kadrę. Są Góralczyk, Gliszczyński, Gos, Starosta, Maciejek, Robak, Łaski, więc kilku można doliczyć.