Duet Pawłów pozwolił wygrać Omedze

Omega Kleszczów pokonała WKS 1957 Wieluń 1:0 (1:0) w spotkaniu otwierającym 17. kolejkę IV ligi łódzkiej. Zwycięskiego gola dla drużyny trenera Jacka Berensztajna zdobył w 36. minucie spotkania kapitan drużyny Paweł Kowalski. To on oraz bramkarz Paweł Wiśniewski byli najjaśniejszymi postaciami zwycięskiego zespołu. Dla Omegi to szósta jesienna wygrana.

Pierwsze pół godziny spotkania to piłkarskie szachy. Żadna z drużyn nie uzyskała widocznej przewagi, a lepsze sytuacje do zdobycia bramki stworzyli przyjezdni. To jednak Omega zdobyła gola przed przerwą, a Jakuba Szczepaniaka pokonał strzałem głową Paweł Kowalski.

Po zmianie stron obie drużyny miały swoje sytuacje podbramkowe, ale wynik już się nie zmienił. Omega seryjnie marnowała szanse na zdobycie drugiego gola. Dwóch stuprocentowych nie wykorzystał Miłosz Kapica, a jednej Jan Jaszczak. WKS strzelał celniej, ale nie do pokonania był Paweł Wiśniewski. Czyste konto i trzy punkty Omega zawdzięcza swojemu doświadczonemu bramkarzowi.

Omega Kleszczów – WKS 1957 Wieluń 1:0 (1:0)
Bramka: Paweł Kowalski 36

Omega Kleszczów: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek ż, Jakubiec, Niedbała, Michalak – Łudczak, Pieniążek, Szewczyk, Miarka (71′ Załęski ż), Paweł Kowalski (58′ Kapica) – Jaszczak ż

WKS 1957 Wieluń: Szczepaniak – Klimaszewski (76′ Janas), Mikołajczyk, Wira, Szaniec – Gleń (46′ Cyrus), Mituła (72′ Spodzieja), Wójcicki (64′ Wiśniewski), Tomala, Matusiak – Kozica