RKS Radomsko pokazał lwi pazur

RKS Radomsko zrobił Mikołajkowy prezent rezerwom Widzewa Łódź. Mimo, że to 6 grudnia jest jeszcze trochę czasu to właśnie tak należy traktować to, co wydarzyło się w niedzielne popołudnie na GIEKSA Arenie. Zespół Pawła Ściebury ograł Fundację Akademia GKS Bełchatów 2:0 (1:0) i w ten sposób sprawa mistrzostwa półmetka jest już przesądzona.

Być może zresztą nie tylko mistrzostwa półmetka. Widzew II ma bowiem cztery punkty przewagi nad FA GKS i w perspektywie wiosenny mecz u siebie. Ale skupmy się na tym, co miało miejsce w meczu wieńczącym 18. kolejkę rundy jesiennej. RKS zagrał tak, jak powinno grać się na wyjeździe. Nie przestraszył się rywala i szybko objął prowadzenie. W 9. minucie przysłowiowego kleksa wpuścił do swojej bramki Leonid Otczenaszenko. Na bramkę uderzał z dalszej odległości Mateusz Gołda i chyba sam się zdziwił, że piłka zatrzepotała w siatce. GKS powinien w tym momencie przejąć inicjatywę, ale nic takiego się nie stało. Radomszczanie grali otwarty futbol i zasłużenie utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Druga połowa to już rosnąca przewaga gospodarzy, który w 84. minucie stanęli przed szansą na wyrównanie. Jakub Załucki zagrał piłkę ręką w polu karnym, a Konrad Gawroński podyktował jedenastkę. Jak profesor zachował się w bramce jednak Daniel Niźnik, który bardzo pewnie obronił strzał Artura Golańskiego. Na Załuckiego cała sytuacja podziałała bardzo pozytywnie. W doliczonym czasie gry przepięknie wykonał rzut wolny, a Otczenaszenko mógł tylko wyjąć piłkę z bramki. Zasłużona wygrana RKS.

FA GKS Bełchatów – RKS Radomsko 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Gołda 9, Jakub Załucki 90

FA GKS: Otczenaszenko – Szymorek, Holik, Sarnik (62′ Zdybowicz), Jarosław Trzeboński – Wroński, Warnecki (62′ Mizera), Grzelak, Golański, Bociek (79′ Nowak) – Bartosiak (62′ Bąkowicz)

RKS: Niźnik – Białas (87′ Bezulski), Załucki, Włodarek, Molis (90′ Górniak) – Kożecki, Kolasa, Kokoszczyk, Gołda ż, Domaniecki – Machaj ż