Boruta odwrócił losy meczu w Kleszczowie

Omega Kleszczów w 19. minucie spotkania kończącego rundę jesienną w IV lidze łódzkiej prowadziła z MKP-Borutą Zgierz 2:0 i wydawało się, że mecz zakończy się pewnym zwycięstwem drużyny Jacka Berensztajna. Goście nie załamali się jednak złym początkiem pojedynku. Jeszcze przed przerwą wygrywali 3:2, a po zmianie stron strzelili dwa kolejne gole i zasłużenie wywieźli z Kleszczowa wygraną.

W 14. minucie Omega objęła prowadzenie po indywidualnej akcji Przemysława Szewczyka. Pięć minut później popularny Boniek zabawił się w polu karnym z obrońcami MKP-Boruty i podwyższył prowadzenie. Chwilę poźniej Hubert Jakubiec sfaulował w polu karnym Karola Chmielewskiego, a sam poszkodowany zamienił jedenastkę na kontaktowego gola. 180 sekund później było już 2:2. Pięknym, technicznym strzałem popisał się Mateusz Misiak, a Paweł Wiśniewski zmuszony był wyciągać piłkę z bramki. Omega przycisnęła, stworzyła kilka sytuacji do zdobycia gola, ale z bramki cieszył się Boruta. W 40. minucie drugie swoje trafienie zaliczył Chmielewski.

Po zmianie stron goście poszli za ciosem. Osiem minut po przerwie było 4:2 dla MKP-Boruty. Pawła Wiśniewskiego pokonał samobójczym strzałem Mateusz Roczek. Omegę dobił rezerwowy Wiktor Sujecki, który wykorzystał fatalny błąd Patryka Niedbały. Warto dodać, że strzelił on gola 60 sekund po wejściu na boisko. Zgierski zespół, po zmianie trenera, wyraźnie odżył i sześcioma punktami w dwóch ostatnich meczach znacznie poprawił swoją sytuację w ligowej tabeli.

Omega Kleszczów – MKP-Boruta Zgierz 2:5 (2:3)
Bramki: Przemysław Szewczyk 14, 19 – Karol Chmielewski 22-karny, 40, Mateusz Misiak 25. Mateusz Roczek (sam.) 53, Wiktor Sujecki 83

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek (62′ Załęski), Niedbała, Jakubiec ż, cz, Michalak – Miarka, Lenarczyk (62′ Ociepa), Paweł Kowalski (62′ Kapica), Pieniążek, Szewczyk – Jaszczak (85′ Piróg)

MKP-Boruta: Niedomagała – Białousko (65′ Leenstra ż), Zagórski (85′ Szyc ż), Wodziński (90′ Kapeliński), Osiński (70′ Kamiński) – Kowalczyk, Misiak, Jędrzejczak ż (82′ Sujecki), Grzybowski (89′ Rączkiewicz), Figurski – Chmielewski