Mecz derbowy dla Orkana Buczek

Orkan Buczek pokonał na swoim boisku, w ostatniej kolejce rundy jesiennej IV ligi, Włókniarza Zelów 3:1 (2:0). Dla gospodarzy wygrana miała wymiar nie tylko punktowy, bowiem dla kibiców obu drużyn były to derby. Dla miejscowych to 11 zwycięstwo w tym sezonie. Zdobyli 36 punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli. Włókniarz z 15 punktami jest siedemnasty.

Miejscowi już w 7. minucie objęli prowadzenie po strzale Sebastiana Zalepy. Kiedy sześć minut później na 2:0 podwyższył Daniel Potakowski wydawało się, że Orkan wysoko wygra. Włókniarz się jednak nie załamał, podjął walkę i mecz się wyrównał. W 74 minucie na 3:0 podwyższył rezerwowy Dominik Cukiernik, a honorową bramkę dla gości zdobył tuż przed końcem spotkania Albin Maciejewski.

Orkan Buczek – Włókniarz Zelów 3:1 (2:0)
Bramki: Sebastian Zalepa 7, Daniel Potakowski 13, Dominik Cukiernik 74 – Albin Maciejewski 90

Orkan: Krystian Wojtczyk – Kaflowski (75′ Kurzawa), Matuszczyk (70′ Kacper Wojtczyk), Witold Kubiak, Potakowski – Zalepa, Jakub Dregier, Madej (70′ Cukiernik), Dolot – Kowalski (75′ Marcel Kubiak), Górecki (80′ Konstańczuk).

Włókniarz Zelów: Bruchajzer – Swędrowski (46′ Kaliski), Cygan, Golański (80′ Wdowiak), Fokasiew – Boczkiewicz (70′ Stolarczyk), Jaszczak (46′ Smuga), Waszak (80′ Tomski), Stefaniak (70′ Czyżewski) – Maciejewski, Świątkiewicz.