AKTUALNOŚCI
Tłumy w auli łódzkiego Alchemium

Ponad 150 osób wzięło udział w pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów Edukatorów, która została zorganizowana przez Szkołę Trenerów PZPN im. Kazimierza Górskiego. Współorganizatorem konfencji był Łódzki Związek Piłki Nożnej. Zajęcia, jak zresztą zapowiadaliśmy, odbyły się w niedzielę (27 listopada) w auli Alchemium Politechniki Łódzkiej.

– Położenie w środku Polski sprawiło, że Łódź w naturalny sposób stała się centrum ogólnokrajowych szkoleń. Wszyscy mają tu mniej więcej ten sam dystans do pokonania. Mam jednak nadzieję, że to centrum będzie pokazywało drogę do edukacji, która jak fala rozejdzie się po całym kraju. Ktoś powiedział, że umysł musi być jak spadochron – cały czas otwarty. Myślę, że w naszym gronie są ludzie, którzy ten spadochron mają cały czas otwarty i są chłonni tego, co zmienia się w edukacji. A w minionych dwudziestu, trzydziestu latach podejście do kształcenia, głównie osób dorosłych, uległo diametralnej zmianie, która wciąż postępuje. Do tego musimy być przygotowani. Pamiętamy o tym, że edukator, który nie zdobywa nowej wiedzy i stoi w miejscu, tak naprawdę się cofa. To samo dotyczy trenerów. Wymagając dużo od siebie, łatwiej możemy więc wymagać tego samego od uczestników naszych kursów –  powiedział Piotr Grzelak.

Zastępca dyrektora Szkoły Trenerów PZPN oraz sekretarz Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN pełnił w trakcie konferencji rolę moderatora, czuwając nad sprawnym przebiegiem obrad. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. zagraniczni goście, a także przedstawiciel Instytutu Sportu PIB (Państwowy Instytut Badawczy).

Źródło i zdjęcie: ŁZPN

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments