AKTUALNOŚCI
Gry karciane, o których nie słyszałeś

Gry karciane są popularne od lat. To rozgrywki towarzyskie, sportowe, hazardowe. Grają w nie już najmłodsi, a wraz z wiekiem po prostu zmieniają się rodzaje gier. Gry karciane potrafią sprawić niesamowitą rozrywkę każdemu, bez względu na wiek. Na pewno znasz takie odmiany, jak poker, wojna, tysiąc, brydż i inne, popularne rodzaje rozgrywek. Na tym jednak repertuar się nie kończy. Przedstawiamy gry karciane, o których zapewne nie słyszałeś!

gadzety kibica keeza

 

Artykuł sponsorowany

Mało znane gry karciane

Prawdziwi miłośnicy gier karcianych znają znacznie więcej rodzajów rozgrywek niż wspomniane wcześniej wojna, poker, tysiąc czy brydż. Talie kart otwierają szerokie możliwości przed graczami, a zatem nie powinien dziwić fakt, że obecnie mamy mnóstwo różnych wariacji i powstało sporo ciekawych rodzajów gier. Przedstawiamy 3 mało znane gry karciane.

  • Kanasta

Gra dedykowana 2-4 graczom, w której udział biorą 2 talie kart. Celem rozgrywki jest zdobycie przez któregoś z graczy 5000 punktów. Po przetasowaniu talii, każdy z graczy dostaje po 15 kart, a pozostałe odkłada się na bok – tworzą one tzw. Stos Zakryty. Rozpoczęciem gry jest odkrycie pierwszej karty z tego stosu – stanowi ona początek Stosu Odkrytego. W kartach wyróżnia się karty naturalne i podpórki (dwójki oraz jokery). Zadaniem graczy jest układanie tzw. ogonów składających się z minimum 3 kart tej samej wartości. Ogon, który zawiera 7 kart (lub więcej) nazywa się kanastą, za którą przyznawane są dodatkowe premie. Zainteresowała Cię ta rozgrywka? Poszukaj szczegółowych zasad, zbierz ekipę i graj. To ciekawa i emocjonująca rozgrywka!

  • Karawana

Gra przeznaczona dla 2 osób, a udział w niej biorą 2 talie kart. Celem gry jest przebicie wartości karawany przeciwnika. Co istotne, wartość punktowa karawany musi mieścić się w przedziale 21-26. Na początku każdy z graczy wybiera dowolnie ze swojej talii po 30 kart, z czego ponownie wyciąga 8. Zadaniem graczy jest ułożenie zalążków trzech karawan – wykładają oni po trzy karty (numeryczne – od 2 do 10 lub asy). Każda z kart jest początkiem jednej karawany o określonym kierunku i kolorze. Gra odbywa się w turach, a zawodnicy mogą wykonać jeden z 3 ruchów, tj. zagrać kartą z ręki i wyciągnąć kolejną z talii, zrezygnować z karty z ręki i wyciągnąć kolejną kartę z talii, usunąć zupełnie jedną z trzech karawan. Sprawdź szczegóły – poznaj wartości kart, dowiedz się, jak układać figury i oddaj się tej interesującej grze!

  • Brag

Gra znana także pod nazwą Chwalipięta i to ona dała początek różnych wariantom gry w pokera. W tradycyjnej wersji Brag jest grą trzykartową. Celem rozgrywki jest posiadanie „najsilniejszej ręki”, co pozwoli na wygranie obstawionej puli przez gracza. Każdy z graczy otrzymuje po trzy karty. Gracze sprawdzają swoje karty i stawiają odpowiednie zakłady. Wówczas rozpoczyna się tzw. blefowanie czy inaczej mówiąc „przechwalanie”. W grze występują podobne układy jak w pokerze, tj. trójka, kolor, mały strit, duży strit, para czy wysoka karta. To bardzo interesująca gra – warto ją poznać!

Gry karciane w ofercie bukmacherskiej

Legalni bukmacherzy dbają o to, by każdy typujący znalazł w ich ofercie coś dla siebie. Tym samym oprócz topowych dyscyplin sportowych, jak np. piłka nożna, siatkówka, koszykówka czy tenis, znaleźć można też dyscypliny niszowe, sporty wirtualne, a nawet gry karciane. W ten sposób można uatrakcyjnić swoje zakłady wzajemne i obstawiać to, co się lubi i w czym czuje się pewnie. Jakie gry karciane znajdziesz w ofercie bukmacherskiej? W iforBET są to: Blackjack, Wojna Andar Bahar, Indyjski poker, Poker, Polski poker oraz wojna. Gracz jest tam wyłącznie obserwatorem rozgrywki i nie ma żadnego wpływu na jej przebieg – może oglądać rozdania i typować zdarzenia. Pamiętaj, że zakłady bukmacherskie to hazard i należy grać odpowiedzialnie. Więcej na ten temat tutaj.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments