AKTUALNOŚCI
Jest odpowiedź z piotrkowskiej delegatury

Doczekaliśmy się, jako redakcja, pisemnej odpowiedzi na wysłanego przez nas maila do piotrkowskiej delegatury Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Chcieliśmy uzyskać poznać klucz jakim kierowano się przy doborze drużyn na Mistrzostwa Okręgu Piotrkowskiego Seniorów w Wolborzu oraz dlaczego nasza redakcja nie jest informowana o turniejach i akcjach organizowanych przez delegaturę.


tomadex wszystko dla kibica

Odpowiedzi nie skomentujemy jednocześnie za nią dziękując. Mamy nadzieję, że w taki sposób zainaugurowana została, w sensie pozytywnym oczywiście, mailowa korespondencja między piotrkowską delegaturą ŁZPN, a Łódzkim Futbolem. Pismo podpisał kierownik delegatury ŁZPN w Piotrkowie Stanisław Sipa. Poniżej jego treść.

/…/W odpowiedzi na Pana e-maila z dnia 12.01.2023 uprzejmie informuję, że głównym organizatorem Turnieju im. Zdzistawa Bińka w Wolborzu od początku jego istnienia jest TS SZCZERBIEC Wolbórz, a Łódzki Związek Piłki Nożnej jest tylko jego współorganizatorem. W zwiqzku z tym decyzje, jakie druzyny są zapraszane na turniej podejmowane są wspólnie z  Kierownictwem TS SZCZERBIEC Wolbórz. Do turnieju oprócz gospodarza zawsze zapraszane były zespoły mające swoją siedzibę na terenie Okręgu piotrkowskiego, występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych, liderzy poszczególnych lig (IV liga – klasa A), obrońca trofeum, jak również w dalszej kolejnosci zespoły, które uczestniczyły w turnieju od początku jego organizacji (m.in. GLKS Włókniarz Moszczenica, LKS Lubochnia, KS Paradyż, LKS OMEGA Kleszczów, ZKS Włókniarz Zelów) oraz zespoły IV ligi i klasy O Seniorów. Udział w turniejach zawsze był dobrowolny, stąd tez niektóre druzyny, które otrzymywały zaproszenia, odmawiały konsekwentnie uczestnictwa, w związku z czym w latach kolejnych nie były zapraszane. Ponadto Organizatorowi turnieju zależało równiez na tym, aby turnieje przebiegały w przyjaznej i miłej atmosferze w duchu sportowej rywalizacji i z tego powodu nie zapraszano drużyn, które nie gwarantowatyły przebiegu zawodów w sportowej atmosferze.

W ostatnim okresie Kierownictwo TS SZCZERBIEC Wolbórz ze względów organizacyjnych podjęło decyzję o zmniejszeniu ilosci druzyn biorących udział w turnieju z 8 do 6, co ograniczyło ilosc zaproszeń kierowanych do klubów. Natomiast stosowany klucz doboru zespołów nie uległ zmianie od 20 lat: KS LECHIA 1923 Tomaszów Mazowiecki (najwyższa klasa rozgrywkowa, dodatkowo obrońca tytułu), GKS Bełchatów (najwyżej sklasyfikowany zespół w IV lidze z terenu okręgu piotrkowskiego), TS SZCZERBIEC Wolbórz (gospodarz, dodatkowo lider klasy okręgowej seniorów), MGKS SKALNIK Sulejów (zaproszony w miejsce MKS CERAMIKA Opoczno – IV liga, lider klasy A, który odmówił udziału w turnieju), LKS OMEGA Kleszczów (zespół IV ligi, od kilkunastu lat uczestniczący w turnieju), GLKS Włókniarz Moszczenica (3. miejsce w tabeli klasy okręgowej) – klub zaprzyjaźniony z gospodarzem turnieju, proponowany przez TS SZCZERBIEC Wolb6rz).

Należy zaznaczyć, ze Turniej im. Zdzisława Bińka w halowej piłce noznej seniorów ma charakter współzawodnictwa towarzyskiego, który ma przede wszystkim upamiętniać byłego znamienitego działacza wolborskiej piłki, a uczestnikom zapewnić dobrą zabawę. Obecnie odbywać się będzie już XXI edycja turnieju. Tradycją stało się używanie nazwy Mistrzostwa Okręgu piotrkowskiego, ponieważ biorą w nim udział drużyny mające swoją siedzibę na terenie Okręgu piotrkowskiego i obsada turnieju pod względem sportowym jest bardzo mocna.

Jezeli jednak okazuje się, że używana przez blisko 20 lat nazwa czy też dobór zespołów wzbudza tyle negatywnych odczuć wsród lokalnego środowiska piłkarskiego, wspólnie z głównym organizatorem TS SZCZERBIEC Wolbórz w kolejnych latach podejmiemy działania mające na celu zmianę formatu i nazwy turnieju.

Ponadto chcemy dodać, że wszelkie informacje o turniejach współorganizowanych przez Delegaturę ŁZPN w Piotrkowie Trybunalskim dostępne są na stronie internetowej i profilu facebookowym Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Jarosław K
12 dni temu

no i gitarka i wszystko jasne