AKTUALNOŚCI
Chińska mistrzem KIA Open I ligi

Za nami 9. seria meczów KIA Open I ligi, czyli ostatnia kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej łowickiego futsalu. Po 16 latach po mistrzowski tytuł sięgnęła Chińska Dach-Lux Trans Express Łowicz, która pokonała Nieobliczalnych Głowno. Wicemistrzem został Marbud Chąśno, a trzecie miejsce przypadło Fantazji Głowno. Bohaterem ostatniej kolejki był Igor Sobalczyk.


keeza komplety sportowe

Dawno już nie było sytuacji, aby ostatnia kolejka decydowała o mistrzostwie. Przed dziewiątą serią pojedynków w najlepszej sytuacji była Chińska, która o punkt wyprzedzała Marbud i o trzy oczka Fantazję. Swoje bardzo szybko zrobili zawodnicy z Chąśna, którzy w pierwszym meczu rozbili Szopena Sanniki. Żadnych szans Chruślinowi nie dała Fantazja, a pewny komplet punktów w starciu z Real Gym powędrował do Novum.

W najważniejszym spotkaniu Chińska bardzo szybko rozstrzygnęła losy pojedynku dzięki hat-trickowi Igora Sobalczyka. Dla tego zawodnika był to ostatni sezon, więc działacze i zawodnicy na dwie minuty przed końcem meczu poprosili o czas i wręczyli Sobalczykowi pamiątkową koszulkę, dziękując za wiele lat gry. W ostatnim pojedynku Drużyna KIA rzutem na taśmę wygrała z FC Łaguszew.

Marbud Chąśno – Szopen Sanniki 7:0 (3:0)
(Rafał Bogus 5, Igor Tomaszewski, Rafał Kołaczyński)

PP Chruślin – Fantazja Głowno 3:7 (0:2)
(Michał Warda , Oktawian Andrzejczak, Przemysław Grzegory – Antoni Waśkiewicz 2, Marcin Kozłowski 2, Bartosz Placek, Piotr Jaworski, Damian Mospinek)

Real Gym – Novum Pędzące Imadła 3:7 (0:5)
(Jacek Woźniak, Paweł Graczyk – Kamil Wielgus 2, Radosław Kuciński 2, Krystian Białas 2, Tomasz Dąbrowski)

Nieobliczalni Głowno – Chińska Dach-Lux 2:6 (1:3)
(Kacper Ledzion, Piotr Plichta – Igor Sobalczyk 3, Arkadiusz Błaszczyk, Dawid Sarafiński, Robert Hyży)

FC Łaguszew – Drużyna KIA Łowicz 4:5 (1:3)
(Mateusz Sekuła 2, Karol Szczepański, Kamil Szufliński – Bartłomiej Tkacz 3, Daniel Wasiak, Piotr Tkacz)

Tabela końcowa:
1. Chińska Dach-Lux 9 24
2. Marbud Chąśno 9 23
3. Fantazja Głowno 9 21
4. Drużyna KIA 9 18
5. PP Chruślin 9 14
6. Novum Pędzące Imadła 9 11
7. FC Łaguszew 9 7
8. Nieobliczalni Głowno 9 7
9. Real Gym Łowicz 9 4
10. Szopen Sanniki 9 1

Z ligi spadły dwie ostatnie drużyny: Real Gym Łowicz i Szopen Sanniki. Rozgrywki KIA Open I ligi zostały zakończone, ale nie oznacza to zakończenia sezonu. Trwają bowiem jeszcze zmagania w niższych klasach rozgrywkowych, a w lutym przewidziane są rozgrywki pucharu ligi.

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
On89
8 miesięcy temu

Sobal legenda futsalu