Wymęczone zwycięstwo ŁKS w Bełchatowie

Pachniało niespodzianką w meczu 20. kolejki I ligi pomiędzy ostatnią w tabeli Skrą Częstochowa, a liderem ŁKS Łódź. Na obiekcie w Bełchatowie, gdzie swoje spotkania rozgrywa zespół spod Jasnej Góry, zespół Kazimierza Moskala już w 18. minucie prowadził 2:0 po bramkach Bartosza Szeligi i Michała Mokrzyckiego.Później jednak nieoczekiwanie oddał inicjatywę.

ŁKS otworzył wynik spotkania w 4. minucie. Bardzo dobre podanie Pirulo wykorzystał Bartosz Szeliga i lider wygrywał 1:0. W odpowiedzi próbował swojej szansy Piotr Pyrdoł. Jego uderzenie pewnie jednak wybronił Aleksander Bobek. W 17. minucie sfaulowany przed linią pola karnego został Michał Mokrzycki. Sam poszkodowany zdecydował się na uderzenie i nie dał żadnych szans Jakubowi Bursztynowi. ŁKS prowadząc 2:0 nieco zwolnił tempo gry, kontrolując boiskowe wydarzenia.

Już trzy minuty po wznowieniu mogło być 3:0, ale Pirulo przegrał pojedynek z Bursztynem. I w tym momencie stało się coś, w co oglądając pierwszą połowę meczu, ciężko było sobie wyobrazić. Inicjatywę przejąła Skra Częstochowa. W 61. minucie błąd popełniła defensywa ŁKS, co wykorzystał Kamil Lukoszek. Nie popisał się przy tym uderzeniu również Bobek, któremu futbolówka przeleciała między nogami. Czerwona latarnia ligi uwierzyła w to, że może przynajmniej zremisować. Skra stworzyła jeszcze kilka podbramkowych sytuacji, ale na szczęście zabrakło jej skuteczności. W końcówce ŁKS grał na czas, czego efektem była żółta kartka dla Bobka. ŁKS wygrał, ale gra drużyny Kazimierza Moskala pozostawiła wiele do życzenia. 25 lutego (sobota) zespół Kazimierza Moskala podejmie Chrobrego Głogów, a mecz na stadionie przy alei Unii rozpocznie się o 20:00.

Skra Częstochowa – ŁKS Łódź 1:2 (0:2)
Bramki: Kamil Lukoszek 61 – Bartosz Szeliga 4, Michał Mokrzycki 18

ŁKS: Bobek ż – Dankowski, Dąbrowski, Marciniak ż, Koprowski ż – Mokrzycki, Kowalczyk, Trąbka (82′ Janczukowicz) – Pirulo (82′ Ochronczuk), Szeliga, Jurić (74′ Balongo)