W Niepołomicach ŁKS nie zdobył punktu

Pierwsza tegoroczna przegrana lidera zaplecza PKO Ekstraklasy stała się faktem. W szlagierowym spotkaniu 22. kolejki I ligi Puszcza Niepołomice pokonała ŁKS Łódź 1:0 (1:0), a bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 24. minucie Tomasz Wojcinowicz. Zespół Kazimierza Moskala nie przypominał drużyny, która kilka dni temu pewnie ograła Chrobrego Głogów.

To był raczej ten ŁKS z drugiej połowy pojedynku w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa, a więc wolny, nieskuteczny i popełniający wiele błędów. Puszcza objęła prowadzenie w 24. minucie kiedy to Aleksandra Bobka pokonał Tomasz Wojcinowicz. ŁKS miał swoje sytuacje jeszcze przed przerwą, ale pod bramką znanego z występów w GKS Bełchatów Kewina Komara był nieskuteczny.

Podobnie było i w drugiej połowie. Gra łodzian przypominała bicie głową w mur, a Puszcza szanowała piłkę i w efekcie dowiozła jednobramkowe prowadzenie do końca. Porażka ŁKS niczym nie skutkuje, ale najlepszą rehabilitacją będzie wygrana w kolejnym spotkaniu. 12 marca (niedziela) o 12:40 ŁKS podejmie Stal Rzeszów. I wcale nie musi być to łatwy mecz dla drużyny Kazimierza Moskala.

Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 1:0 (1:0)
Bramka: Tomasz Wojcinowicz 24

ŁKS: Bobek – Dankowski ż (74′ Wszołek), Nacho Monsalve, Marciniak, Spremo (81′ Koprowski) – Pirulo (59′ Janczukowicz), Mokrzycki, Kowalczyk ż (59′ Kort), Trąbka, Szeliga – Balongo (74′ Jurić).