Siedem goli w Sieradzu i porażka Warty

Drugi wiosenny mecz w grupie pierwszej III ligi przegrali piłkarze Warty Sieradz. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Marcina Węglewskiego, mimo że prowadzili 1:0, ulegli liderowi tabeli Pogoni Grodzisk Mazowiecki aż 2:5. Mecz był popisem Michała Strzałkowskiego, który strzelił wszystkie gole dla zwycięskiego zespołu i ma już na koncie 12 bramek.

Mecz rozpoczął się niespodziewanie, bo w 7. minucie Jakub Pawłowski pokonał bramkarza gości. Wraz z upływem minut piłkarze z Grodziska zaczęli przejmować inicjatywę i w końcu dopięli swego. W 36 i 43 minucie Kamila Miazka pokonał Michał Strzałkowski.

Ten sam zawodnik dopisał do swojego konta dwa gole strzelone w 52 i 56 minucie. Warta odpowiedziała skutecznym strzałem zza pola karnego Bartłomieja Kręcichwosta. Już w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił wspomniany Michał Strzałkowski.

Warta Sieradz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:5 (1:2)

Bramki: Jakub Pawłowski 7, Bartłomiej Kręcichwost 59 – Michał Strzałkowski 36, 43, 52, 56, 90

Warta: Miazek – Adamiak (61′ Płaneta), Borcuch, Michalski, Lis – Mielczarek (84′ Piela), Kraśniewski, Filipiak, Pawłowski – Kręcichwost, Lewandowski.