Pierwsze wiosenne zwycięstwo Pelikana

Odetchnęli kibice Pelikana Łowicz. Ich ulubieńcy pokonali w niedzielę na swoim boisku Wartę Sieradz 2:0 (0:0) i była to ich pierwsza wiosenna wygrana w meczu o ligowe punkty. Sieradzanie mają na koncie trzy porażki i są coraz bliżej IV ligi. To niepojęte wręcz jak dużą cierpliwością wykazują się sternicy sieradzkiego zespołu.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu w Łowiczu była wyrównana. Warta długo broniła dostępu do własnej bramki i wydawało się, że wywiezie przynajmniej punkt. Mecz rozstrzygnął się w ostatnim kwadransie. Pelikan wyszedł na prowadzenie w 76. minucie po golu strzelonym z bliska przez Eryka Wolińskiego. Tuż przed końcem spotkania sieradzan dobił Szymon Sołtysiński. Triumfatorzy tego spotkania mają na koncie 26 punktów, a pokonani 13.

Pelikan Łowicz – Warta Sieradz 2:0 (0:0)
Bramki: Eryk Woliński 76, Szymon Sołtysiński 88

Pelikan: Wlazłowski – Dwórzyński, Garnysz (82′ Falkowski), Pomianowski, Woliński – Sołtysiński, Borkała, Sójka, Czeczko (56′ Olpiński) – Pawlicki, Kacperski (56′ Grądzki).

Warta: Miazek – Adamiak, Borcuch (77′ Kulesza), Lewandowski, Lis – Mielczarek, Kraśniewski, Kępczyński, Filipiak – Pawłowski (81′ Sionkowski), Kręcichwost (81′ Płaneta),