Polonia znów na remis z Widzewem II

W szlagierowym spotkaniu 23. kolejki IV ligi łódzkiej Polonia Piotrków zremisowała z liderem tabeli, Widzewem II Łódź 1:1 (1:0). To drugi remis piotrkowskiej drużyny z zespołem Patryka Czubaka. Jesienią w Łodzi było bowiem 0:0. Piotrkowski zespół może czuć niedosyt. Wyrównującego gola Widzew strzelił bowiem w siódmej minucie doliczonego czasu gry.

Trener Polonii Robert Grzesiuk zapowiadał, że mimo problemów kadrowych, jego zespół postara się zrobić wszystko, aby odebrać punkty liderowi i słowa dotrzymał. Piotrkowianie byli bliscy nawet kompletu punktów. Prowadzili bowiem od 45. minuty kiedy to bramkę z rzutu karnego strzelił Adrian Malicki. W drugiej połowie widzewiacy atakowali, ale bardzo dobrze spisywała się defensywa gospodarzy. I kiedy wydawało się, że pierwsza porażka Widzewa II stanie się faktem wyrównującego gola zdobył, strzałem głową, Konrad Niedzielski. Z podziału punktów najbardziej zadowolony może być GKS Bełchatów. Wicelider dopisał do swojego dorobku trzy punkty bez walki. Miał grać bowiem z LKS Kwiatkowice, który wycofał się z rozgrywek. Przewaga Widzewa II nad GKS zmalała do dwóch punktów, a w następnej kolejce dojdzie do najważniejszego meczu rundy rewanżowej. W Łodzi (dokładnego terminu jeszcze nie znamy) Widzew II podejmie Brunatnych.

Polonia Piotrków – Widzew II Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Adrian Malicki 45-karny – Konrad Niedzielski 90 plus 7

Polonia: Kłys – Jagodziński, Raszewski, Nowaczyk, Pióro – Lenarcik (79′ Gambka), Chojecki, Głowacki, Jakubiak (90′ Przybył) – Malicki (82′ Sochacki), Przybysz

Widzew II: Buczkowski – Owczarek (67′ Chwałowski), Tlaga, Lenart, Pokorski – Dębiński (46′ Dawid), Kazimierowicz, Plichta – Przybułek (61′ Cybulski, 74′ Kempski), Niedzielski, Mąka