TME SMS Łódź przegrał mecz sezonu

Wiele wskazuje na to, że TME SMS Łódź nie obroni mistrzowskiego tytułu w Ekstralidze kobiet. W najważniejszym meczu sezonu łodzianki przegrały na stadionie Widzewa z GKS Katowice 1:3 (1:2) i na dwie kolejki przed końcem tracą do katowiczanek trzy punkty i mają także gorszy bilans bezpośrednich meczów. TME SMS atakował, miał przewagę, ale bramki strzelał rywal.

Mecz, za pośrednictwem TVP Sport, mogli oglądać kibice w całej Polsce i nie tylko. W 15. minucie GKS objął prowadzenie, a Oliwię Szperkowską pokonała z rzutu karnego Marlena Hajduk. Łodzianki wyrównały po rzucie rożnym i dośrodkowaniu w pole karne. Potężnym strzałem pod poprzeczkę popisała się Dominika Kopińska. Wydawało się, że drużyna Marka Chojnackiego pójdzie za ciosem. Bramkę zdobyły jednak katowiczanki. Mocno zagraną piłkę skierowała do własnej bramki Katarzyna Konat.

Po zmianie stron łodzianki atakowały, ale biły głową w mur. W 83. minucie bardzo ładnym uderzeniem popisała się Klaudia Maciążka i praktycznie zapewniła GKS Katowice pierwszy w historii piłkarskiej sekcji tytuł mistrza Polski.

TME SMS Łódź – GKS Katowice 1:3 (1:2)
Bramki: Dominika Kopińska 32 – Marlena Hajduk 15-karny, Katarzyna Konat 37 (sam.), Klaudia Maciążka 83