Kacper Łoś pogrążył Lechię Tomaszów

W meczu inaugurującym 29. kolejkę grupy pierwszej III ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała w piątkowe popołudnie na swoim boisku Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2 (2:0) i wysunęła się na pierwsze miejsce w tabeli. W sobotę mamy mecz wicelidera z trzecim zespołem, czyli rezerw ŁKS ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i zwycięzca tego spotkania będzie otwierał tabelę.

Bohaterem piątkowego starcia był natomiast Kacper Łoś z Pogoni, który strzelił trzy gole. Pierwszego już w 10. minucie, a drugiego kwadrans później. Kwadrans po wznowieniu gry Eryk Kaproń zmusił do kapitulacji bramkarza miejscowych, ale Pogoń szybko odpowiedziała golem. Wynik meczu ustalił w 82. minucie Kacper Przedbora zdobywając bramkę z rzutu karnego. Mimo porażki Lechia zagrała dobre spotkanie i przy odrobinie szczęścia mogła choćby zremisować. W zespole gości nie zagrali pauzujący za żółte kartki Artur Dunajski i Kamil Szymczak.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (2:0)
Bramki: Kacper Łoś 10, 25, 68 – Eryk Kaproń 60, Kacper Przedbora 82-karny

Lechia: Awdziewicz – Mikołajczyk, Cyran, Król, Lewiński – Kaproń, Myszka (46′ Górka), Snopczyński (78′ Sutor), Pecyna (80′ Cieślik) – Morenkov (46′ Przedbora), Amroziński.