ŁKS Łódź znów w PKO Ekstraklasie!

Będą łódzkie derby w najwyższej klasie rozgrywkowej! ŁKS Łódź, na kolejkę przed końcem rozgrywek, jest już pewny awansu do PKO Ekstraklasy. Łodzianie długo przegrywali w Gdyni z walczącą o baraże Arką, ale w końcówce spotkania, dzięki trafieniu Mateusza Kowalczyka, doprowadzili do remisu 1:1, a ten remis oznacza dla nich awans!

Arka od pierwszej minuty ruszyła na bramkę Aleksandra Bobka z impetem i już w 13. minucie otworzyła wynik spotkania. Na listę strzelców wpisał się Przemysław Stolc. Osiem minut później sytuacja ŁKS mogła być jeszcze gorsza. Karol Arys podyktował rzut karny, a oko w oko z Bobkiem stanął Hubert Adamczyk. Pomocnik Arki nie wykorzystał jednak rzutu karnego i zamiast 2:0 nadal na tablicy widniało jednobramkowe prowadzenie gdynian. Widniało aż do 84. minuty. Wówczas to ŁKS przeprowadził akcję na miarę awansu do PKO Ekstraklasy. Daniela Kajzera pokonał Mateusz Kowalczyk i jak się okazało był to gol, który ustalił wynik spotkania.

Ostatni mecz ŁKS na stadionie im. Władysława Króla z Odrą Opole (3 czerwca, 17:30) będzie piłkarskim świętem i możliwością podziękowania piłkarzom oraz trenerowi Kazimierzowi Moskalowi. Mimo problemów różnego rodzaju, momentów zawahania, opóźnień z płatnościami i zawirowań właścicielskich Moskal wierzył w swoją drużynę, potrafił ją motywować i to przyniosło efekt w postaci awansu.

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Przemysław Stolc 13 – Mateusz Kowalczyk 84

ŁKS: Bobek – Dankowski, Monsalve, Marciniak, Tutyskinas (79′ Kelechukwu Ibe-Torti) – Pirulo (89′ Dąbrowski), Mokrzycki, Kowalczyk (89′ Ochronczuk), Trąbka, Śliwa (61′ Szeliga) – Janczukowicz (79′ Jurić).