AKS SMS po raz 19 górą w IV lidze

W meczu inaugurującym 33. kolejkę IV ligi beniaminek tej klasy rozgrywkowej AKS SMS Łódź wygrał w sobotnie przedpołudnie na swoim boisku z MKP-Borutą Zgierz 4:1 (2:1). Było to 19 w tym sezonie zwycięstwo zespołu Michała Baińskiego w meczu o punkty. Łodzianie mają teraz 65 punktów, a pokonani o 30 mniej.

Pierwsi gola strzelili jednak przyjezdni, a Macieja Humerskiego pokonał Wiktor Sujecki. W 32 minucie gospodarze wyrównali. Piłkę w siatce bramki MKP umieścił Nazarii Maruschko. Tuż przed przerwą AKS SMS na prowadzenie wyprowadził Patryk Pietrasiak.

W drugich 45 minutach Damian Związek i Kamil Palasz strzelili kolejne dwa gole dla łodzian.

AKS SMS Łódź – MKP-Boruta Zgierz 4:1 (2:1)

Bramki: Nazarii Maruschko 32, Patryk Pietrasiak 43, Damian Związek 76, Kamil Palasz 90+2 – Wiktor Sujecki 18

AKS SMS: Humerski (46′ Rutkowski) – Karasiński (70′ Chomicz), Gieraga, Gajda, Korski (46′ Korobka) – Frącek (55′ Palasz), Zawistowski (75′ Seta), Gałązka, Maruschko (70′ Klimczyk) – Pietrasiak, Banasiak (55′ Związek).

MKP-Boruta: Niedomagała – Błoch, Wodziński, Białousko (80′ Chłądzyński), Figurski – Osiński (64′ Kamiński), Chystiakov, Sujecki (56′ Dęgowski), Zagórski (78′ Szyc) – Tazbir, Misiak.