Pelikan Łowicz pozostaje w III lidze

Remisem 1:1 (0:0) zakończyło się niedzielne spotkanie 31. kolejki grupy pierwszej III ligi pomiędzy Pelikanem Łowicz, a Sokołem Ostróda. Podopieczni trenera Pawła Jakóbiaka mają teraz na koncie 39 punktów i na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie pozostanie na trzecioligowych boiskach. Piłkarze z Ostródy do końca sezonu zapewne będą się bić o uniknięcie spadku do IV ligi.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, ale już w 49. minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Patryka Pomianowskiego z rzutu karnego. Kilka minut później goście wyrównali. Wynik meczu już się nie zmienił, a podział punktów satysfakcjonował wyłącznie łowiczan.

Pelikan Łowicz – Sokół Ostróda 1:1 (0:0)
Bramki: Patryk Pomianowski 49, rzut karny – Mateusz Furman 55

Pelikan: Wlazłowski – Dwórzyński, Olpiński (64′ Łojszczyk), Pomianowski, Garnysz (73′ Grądzki) – Woliński, Borkała, Sójka (64′ Tabor), Falkowski (80′ Czeczko) – Sołtysiński, Pawlicki.