Odra nie popsuła święta w Łodzi

Przy rekordowej frekwencji na stadionie imienia Władysława Króla (oficjalnie 16538 kibiców) ŁKS Łódź pokonał Odrę Opole 1:0 (1:0) w spotkaniu kończącym pierwszoligowy sezon. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 23. minucie Pirulo. Tuż przed końcem kibice owacyjnie pożegnali kapitana ŁKS Macieja Dąbrowskiego, dla którego był to ostatni mecz przy alei Unii Lubelskiej.

ŁKS grał ten mecz już bez presji bowiem awans zapewnił sobie w ubiegłym tygodniu w Gdyni. Chciał jednak wygrać i ucieszyć swoich kibiców. I to się udało. W 23. minucie Dominika Kalinowskiego pokonał Pirulo. Jak się okazało była to jedyna bramka tego pojedynku. ŁKS zakończył więc sezon z 66 punktami na koncie. Wygrał 19 spośród 34 meczów. Dziewięć meczów zremisował i sześć razy schodził z boiska pokonany.

ŁKS Łódź – Odra Opole 1:0 (1:0)
Bramka: Pirulo 23

ŁKS: Bobek – Dankowski, Dąbrowski ż (90′ Śliwa), Marciniak, Tutyskinas – Pirulo, Kowalczyk, Mokrzycki (18′ Ochronczuk), Trąbka (70′ Kort), Szeliga (46′ Kelechukwu Ibe-Torti) – Janczukowicz ż (46′ Jurić ż)