Mecz sąsiadów w tabeli dla Zjednoczonych

W dobrych nastrojach spędzą długi weekend piłkarze i kibice Zjednoczonych Stryków. W środowym spotkaniu 35. kolejki IV ligi łódzkiej podopieczni Jacka Dróżdża pokonali w Kleszczowie Omegę 3:2 (2:1). Dzięki wygranej strykowianie umocnili się na dziesiątym miejscu w tabeli mając na koncie 47 zdobytych punktów.

Omega chciała zmazać plamę po wysokiej przegranej z Widzewem II Łódź. Rozpoczęła spotkanie ze Zjednoczonymi w najlepszy możliwy sposób. W 13. minucie Bartosza Pawlaka pokonał kapitan Omegi Paweł Kowalski. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, ale bramki w tej połowie zdobywali już tylko goście. Wyrównał przepięknym strzałem Szymon Młynarczyk, a chwilę później strzałem głową Pawła Wiśniewskiego pokonał Kamil Cupriak.

Po zmianie stron Omega przycisnęła, a w 52. minucie wychodzącego na czystą pozycję Przemysława Szewczyka sfaulował tuż przed polem karnym kapitan Zjednoczonych Marcin Zimoń. Konrad Gawroński pokazał mu czerwoną kartkę i goście musieli grać już do końca w osłabieniu. Pięć minut później wyprowadzili kontrę, która przyniosła im podwyższenie prowadzenia. Wykończył ją skutecznie Stefan Potocki. Omegę stać było jeszcze na kontaktowego gola Krzysztofa Michalaka, ale przyjezdni na więcej już nie pozwolili.

Omega Kleszczów – Zjednoczeni Stryków 2:3 (1:2)
Bramki: Paweł Kowalski 13, Krzysztof Michalak 73 – Szymon Młynarczyk 18, Kamil Cupriak 23, Stefan Potocki 57

Omega: Wiśniewski – Mateusz Roczek, Niedbała, Łukasik (69′ Ociepa ż), Michalak – Bąkowicz (31′ Marcin Brylikowski), Stolarczyk ż, Paweł Kowalski, Jaszczak (69′ Pieniążek), Lenarczyk (46′ Załęski) – Szewczyk (69′ Rygała)

Zjednoczeni: Pawlak – Dembiński, Zimoń, Miziołek, Skawiński – Maschera (21′ Kamańczyk), Jakubowski ż, Miarka, Potocki (67′ Sobczak), Młynarczyk (75′ Wierucki) – Cupriak (62′ Kuśmierczyk)