Widzew pokonał Banik Ostrawa

Piłkarze ekstraklasowego  Widzewa Łódź wygrali w Opalenicy z czeskim Banikiem Ostrawa 2:1. Mecz był nietypowy, ponieważ rozgrywany w formule czterech kwart po 30 minut. Dla podopiecznych trenera Daniela Myśliwca była to druga letnia wygrana w sparingu, co pozwala na optymizm przed inauguracją ekstraklasy, a ta czeka łodzian już 22 lipca w Mielcu.

Widzewiacy wyszli na prowadzenie w 24 minucie po golu z rzutu karnego, który pewnie wykorzystał Imad Rondić. Kolejny gol dla łodzian padł w 72 minucie, a tym razem bramkarza  Banika pokonał strzałem z rzutu wolnego Juljan Shehu. Rywal odpowiedział kilka minut później honorowym trafieniem.

Widzew Łódź – Banik Ostrawa 2:1

Bramki: Imad Rondić 24 – karny, Juljan Shehu 72 – Abdullahi Tanko 79

I kwarta: Rafał Gikiewicz – Kastrati, Żyro, Ibiza, Luís Silva – Łukowski, Hanousek, Alvarez, 37. Kerk (30′  Fabio Nunes), Cybulski – Rondić. III i IV kwarta: Krzywański – Grzejszczak, 45. Hajrizi, 5. Kwiatkowski (77′ Radomski), Kozlovsky – Fabio Nunes (90′ Andrzejkiewicz), Juljan Shehu, Diliberto, Klimek, Grzejszczak – Sobol.