AKTUALNOŚCI
„Wielki Widzew” wygrał plebiscyt

Książka „Wielki Widzew” wygrała plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2013. Publikacja autorstwa Marka Wawrzynowskiego zdecydowanie wygrała głosowanie internetowe prowadzone na stronie plebiscytu (oddanych zostało łącznie około 3 tysięcy głosów).


keeza komplety sportowe

„Wielki Widzew” za pośrednictwem portalu widzewiak.pl można zamówić w promocyjnej cenie (29,99 zł i to z bezpłatną przesyłką na terenie kraju), a dodatkowo z autografem i dedykacją autora.

LINK

Opowieść rozpoczyna się w 1969 roku gdy Ludwik Sobolewski, Stefan Wroński i Leszek Jezierski przejmują mały klubik. Leszek Jezierski jr. mówi, że gdy ojciec po raz pierwszy przyjechał na Widzew, zobaczył owce zastępujące kosiarkę. W ciągu kilku lat powstał tu zespół, który stał się postrachem polskiej ligi, a potem Europy. Wygrał starcia z największymi europejskimi gigantami – Manchesterem City, Manchesterem United, Juventusem Turyn i Liverpoolem.

Książka przedstawia kulisy powstawania i budowy zespołu, jej szczyt i powolny zmierzch w drugiej połowie lat 80-tych. Autor – Marek Wawrzynowski – dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, przypomina najważniejsze zdarzenia oraz odkrywa historie, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego, a w które zamieszani są najwięksi polscy piłkarze.

Redakcja Łódzkiego Futbolu serdecznie gratuluje autorowi książki i zachęca do jej kupowania.

Źródło: widzewiak.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
7 lat temu

Super książka. super się czyta. Naprawdę dobra

Patriota
7 lat temu

Redakcja przy okazji pokazuje, który klub jest dla niej najważniejszy. Nie pierwszy raz.