AKTUALNOŚCI
Łódzki Futbol bliski sensacji

To był w opinii obserwatorów najlepszy dotychczas mecz w tym sezonie Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Piotrkowie. Wielokrotny mistrz tych rozgrywek Barwil-Omega stracił pierwsze punkty remisując 0:0 z zespołem Łódzkiego Futbolu. Sytuacjami z tego meczu można byłoby obdzielić kilka innych spotkań.

W poprzednim sezonie Łódzki Futbol był jedyną drużyną, która potrafiła ograć mistrzów (2:1). Drużyna reprezentująca nasz portal przystąpiła jednak do spotkania z Barwilem-Omegą po najwyższej w historii ligowej porażce (0:5 z Bieniek-Prym) i z pewnością nie była faworytem konfrontacji.

Barwil-Omega na początku stworzył kilka sytuacji podbramkowych, ale znakomicie bronił Tomasz Jończyk. W ostatnich minutach Łódzki Futbol osiągnął zdecydowaną przewagę i mógł spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Doświadczony Piotr Olejnik nie dał się jednak pokonać, miał także przysłowiowe „bramkarskie szczęście”. Wygrał między innymi sytuację sam na sam z Jackiem Berensztajnem. Meczową piłkę na kilkanaście sekund przed końcową syreną miał Wojciech Robaszek. Jego strzał trafił w boczną siatkę bramki Jończyka.

Poziom AHLPN z roku na rok jest wyższy, a w składach wielu drużyn można dostrzec nazwiska znanych przed laty piłkarzy. Barw Łódzkiego Futbolu bronią: Jacek Berensztajn, Tomasz Augustyniak czy Witold Sowała. Koszulkę Barwilu-Omegi zakłada trener ŁKS Wojciech Robaszek oraz Przemysław Szulc. Bieniek-Prym ma w składzie: Artura Lamcha i Ireneusza Komara, a Haftina pochwalić się może jednym z najlepszych polskich specjalistów od futsalu Krzysztofem Kuchciakiem, a także Sylwestrem Jarzębowskim. Jedno jest pewne – rozgrywki w tym sezonie są jeszcze ciekawsze niż w poprzednich.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
chcemy_zmian
7 lat temu

wreszcie ktoś dobrze napisał. czemu tylko piotrków wprowadził ograniczenia odnośnie zrzeszenia itd? ligę wygrywają cały czas te same zespoły ponieważ:

1. mają najmocniejsze składy
2. są co rusz zasilane ligowcami, którzy normalnie moga grać w ligach
3. co z tego, że mają 35 lat skoro są wyróżniającymi się postaciami

zróbcie sobie ligę dla max 6 drużyn i grajcie a reszcie dajcie spokój. więcej drużyn potrzeba wam tylko aby kase płacili, i aby ligowcy nie grali cały czas między sobą!!

znawca
7 lat temu

głupoty -dobrze napisał zawodnicy b i a klasowi nie maja gdzie porywalizowac zima ,puzno treningi zaczynaja ,to jest problem

znawca
7 lat temu

to jest prywatna liga ,a co do wieku ,i tak gra-lo ponizej 35 sporo zrzeszonych zawodnikow tylko nikt tego nie sprawdza

głupoty
7 lat temu

35 lat…. ale panowie Berensztajn, Komar, Sowała, Lamch itd… mimo iż mają powyżej 35 lat są lepsi od wszystkich zawodników zrzeszonych w ozpn piotrków…. w takim razie gdzie sens??? czyż nie robi się to prywatna liga?

głupoty
7 lat temu

cała ta liga to jedna wielka ściema. właśnie wymieniliście nazwiska znanych ligowców i oni mogą spokojnie grać a ludzie grający w klasie B czy klasie A nie mogą bo są zrzeszeni…. wymienieni ligowcy sa 100 razy lepsi od wszystkich do okręgówki włącznie ale przepisy nie pozwalają grać ligowcom zrzeszonym w ozpn piotrków i grającym na poziomie A, czy B klasy…. itd.

Od red: Mogą grać. Muszą mieć tylko więcej niż 35 lat.