Brunatni przerwali fatalną serię

PGE GIEK GKS Bełchatów pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki w niedzielnym spotkaniu 10. kolejki III ligi (grupa I) 3:2 (2:1) i z dorobkiem 14 punktów plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli. Lechia została z dziesięcioma punktami na koncie i jest tuż nad strefą spadkową. Kibice na GIEKSA Arenie obejrzeli emocjonujący pojedynek.

Przez dwadzieścia minut na boisku niewiele się działo, a obie drużyny grały w środku pola. Pierwszy zaatakował PGE GIEK GKS. Mateusz Szymorek ograł kilku rywali i podał piłkę do Patryka Pytlewskiego. Ten mocnym strzałem pokonał Mateusza Awdziewicza. Niespełna kwadrans później do wyrównania doprowadził precyzyjnym strzałem w okienko Marcin Pieńkowski. Wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się remisem. W 44. minucie z dystansu uderzył Artur Golański, Awdziewicz wybił piłkę przed siebie, co wykorzystał Łukasz Wroński.

Cztery minuty po wznowieniu Brunatni podwyższyli prowadzenie. Najlepszy na boisku Mateusz Szymorek wpisał się na listę strzelców i gospodarze wygrywali 3:1. I w tym momencie oddali inicjatywę Lechii. Goście zaczęli stwarzać sobie podbramkowe sytuacji. Na szczęście dla gospodarzy wykorzystali tylko jedną z nich. W 58. minucie kontaktowego gola zdobył Mariusz Rybicki. Wynik nie uległ już zmianie i tym samym bełchatowianie zapisali na swoim koncie czwarty komplet punktów w tym sezonie.

PGE GIEK GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów 3:2 (2:1)
Patryk Pytlewski 24, Łukasz Wroński 44, Mateusz Szymorek 49 – Marcin Pieńkowski 37, Mariusz Rybicki 58

PGE GIEK GKS: Kassyanowicz – Czerech, Nowakowski (84′ Woźniakowski), Bartosiński, Sarnik – Szymorek, Golański (64′ Gryszkiewicz), Pytlewski (67′ Napolov), Wroński – Bartosiak (64′ Wysiński), Kwaczreliszwili (84′ Grzelak)

Lechia: Awdziewicz – Koncewicz-Żyłka, Bogusz, Płatek (90′ Dunajski), Spiż – Chwałowski, Rybicki (71′ Przedbora), Ziarek (77′ Ziarek), Kolasa, Pieńkowski – Bałdyga