Trzech utalentowanych zawodników z Akademii ŁKS podpisało pierwsze w życiu profesjonalne kontrakty. To dowód na to, że dwukrotny mistrz Polski chce stawiać na swoich wychowanków, a nie ograniczać się do pozyskiwania piłkarzy z innych ośrodków krajowych czy innych krajów. Kontrakty podpisali wyróżniający się zawodnicy ŁKS II – Wiktor Rzemyszkiewicz oraz ŁKS III – Piotr Krzymowski i Oskar Zawadzki.
Wszyscy piłkarze rozpoczynali piłkarską przygodę w innych klubach, ale to właśnie w ŁKS dostali szansę gry w seniorskich zespołach na poziomie II i IV ligi. Rzemyszkiewicz zaczynał w SKP Słupca, Krzymowski w Grabce Grabica, a Zawadzki w UKS SMS Łódź.
– Naprawdę warto inwestować w takich piłkarzy, tym bardziej że obaj są mocno identyfikują się z klubem – powiedział Adam Marciniak, dyrektor Akademii ŁKS.
Źródło i zdjęcie: ŁKS Łódź

