RKS Radomsko przegrał baraże na finiszu

Nie dla RKS Radomsko baraże i mecz z Mazovią Mińsk Mazowiecki o awans do grupy pierwszej III ligi. W sobotnie popołudnie radomszczanie pogrzebali nadzieję na awans, przegrywając na swoim obiekcie z AKS SMS Łódź 1:2 (1:1). Drugie, premiowane awansem, miejsce zajął więc Sokół Aleksandrów, który wygrał w Głownie ze Stalą 4:2 (2:0). Spadkowicz z III ligi zgromadził 72 punkty. Na miejscu trzecim, które poza prestiżem nic nie daje łodzianie – 70, a na czwartym RKS – 69.

Gospodarze przystępowali do tego meczu wiedząc, że zwycięstwo daje im, tak jak i rok temu, grę w trzecioligowych barażach. Łodzianie musieli zwyciężyć i liczyć, że Sokół polegnie w Głownie. Już w 14. minucie AKS SMS wyszedł na prowadzenie, a gola strzelił Piotr Prokop. W 27 minucie było jednak 1:1 po trafieniu Bartosza Machaja.

Nie mający nic do stracenia radomszczanie zaatakowali po przerwie bardziej zdecydowanie, ale w 73. minucie przyjezdni wyprowadzili kontrę po której jeden z ich graczy został sfaulowany w polu karnym. Z jedenastu metrów nie pomylił się Hubert Karpiński. W końcowych minutach pojedynku łodzianie mieli jeszcze dwie dogodne okazje na zdobycie bramki, ale ich nie wykorzystali. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, bo w 85. minucie czerwoną kartką (druga żółta) upomniany został Jakub Szczepaniak. Załamani piłkarze RKS opuszczali boisko. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej zajmowali pierwsze miejsce w tabeli.

RKS Radomsko – AKS SMS Łódź 1:2 (1:1)
Bramki: Bartosz Machaj 27 – Piotr Prokop 14, Hubert Karpiński 73, karny

RKS: Niżnik – Błasik, Szczepaniak, Machaj, Bednarski (72′ Hayato) – Góralczyk, Warnecki (86′ Boruta), Wysocki (77′ Adamczyk), Woźniakowski – Ryś, Olejnik.

AKS SMS: Wiklak – Paliwoda, Karmazyn, Cieślicki (46′ Hasa), Janiszewski – Maćkowiak, Papis, Prokop, Knapik (68′ Sianos) – Bogusz (60′ Karpiński), Gliszczyński (70′ Pinkowski, 81′ Szklarz).

Zdjęcie: radomsko24.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
eRKSa
eRKSa
1 miesiąc temu

Gratulacje dla Pana Frączyka za popisowe prowadzenie drużyny w rundzie wiosennej.

Zdaje sobie sprawę z problemów jakie są w Radomsku z osobami zarządzającymi czy brakami kadrowymi,ale ta ekipa została rozbita w pył przez „warsztat” trenerski tego Pana.

Masa straconych punktów u siebie, brak jakiegokolwiek stylu gry. Absurdalne granie Dysiem na prawej obronie, ciągnięcie za uszy Warneckiego,który przez całą rundę wiosenną strzelił jednego gola (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Japończyk gdy się rozgrywał to w nagrodę ławka tak samo jak Boruta. Fatalny środek pola Olejnik, Bednarski. Oni nie mogą grać razem i to wie 3/4 kibiców na b26.

Niewykorzystany Woźniakowski, Wysocki…
Wiele można by pisać.

Totalny brak pomysłu, koncepcji, ambicji by cokolwiek na boisku robić i realnie walczyć o tak szumnie zapowiadany awans. Pietralik i Dryja kompromitują się z każdą rundą coraz bardziej.

Jeśli do RKSu nie trafi sensowny trener to w przyszłym sezonie okolice środka tabeli to będzie max na co możemy my jako kibice liczyć.

Szkoda tego wszystkiego bo liga wcale nie jest tak mocna jak w ostatnich latach i awans był do zrobienia,ale może warto też się zastanowić, zreflektować i realnie ocenić ambicje i zamiary.
Może nie jest w Radomsku potrzebna wyższa liga aniżeli wojewódzka i okej bywa i tak i lepiej gorzka prawda niż takie powielane kłamstwa o awansie i robieniu progresu.

Marysia
Marysia
1 miesiąc temu
Reply to  eRKSa

Co z tego, że był do zrobienia jak nikt tego niechciał. Zarząd nie bo kasa, brak sponsorów i z trzeciej ligi zrobiłaby się szybko okręgówka. Piłkarze też nie bo wolą grać w Radomsku w 4 lidze bo na trzecią to może stąd by się 2-3 załapało, reszta dowidzenia. Dopóki niebędzie kasy będą tkwić w tej lidze odwiedzając Buczki, Wygody, Bełchatowy i inne wsie.

Kmicic
Kmicic
1 miesiąc temu
Reply to  Marysia

Biedna Marysiu… Znowu będziesz miała w dvpkę od tych wszystkich wsi w przyszłym sezonie… Dobrze chociaż, że kibicujesz tej metropolii, której wszyscy ci zazdroszczą.

Raul80
Raul80
1 miesiąc temu
Reply to  Marysia

Przyjedziemy do tej waszej metropolii w dużej ilości i ponownie wasz pisk z trybun będzie słychać moze przez 5 minut meczu.

Kontakt
Kontakt
1 miesiąc temu
Reply to  eRKSa

Czy to poważne, że cała odpowiedzialność spada na trenera? Prosze sobie zobaczyć kogo miał do dyspozycji. Kto mu pomógł w transferach? Przecież ten Włodarczyk i Japończyk to porażki transferowe. Nie ma jeźdźca koń nie idzie w tym wypadku. Czas przemyśleć swoją obecność w tym klubie i dać sobie spokój.

pavlo
pavlo
1 miesiąc temu
Reply to  Kontakt

kur… przecież wiedział na co sie pisze,chyba że mu koledzy prezesy naobiecywali kogo mu nie sciągną.A później sam musial szukać szrotu na necie.tu nie ma nic ,kasy,zarządu i piłkarzy.naszym pasuje takie niedzielne wiejskie granie byle jak i byle czym.ważne że ludzie z rdru są w klubie i nic z tego nie ma ,żadnego przłożenia na klub,a sorki trybune zrobią razem z prezydentem bedzie sie czym chwalić

eRKSa
eRKSa
1 miesiąc temu
Reply to  Kontakt

Proszę wybaczyć,ale drużyna względem tego co było na jesień różniła się tylko brakiem Ugo a pozyskano Włodarczyka i Hayato.

Włodarczyk miewał różne momenty raczej zginął w tłumie, Japończyk furory nie zrobił,ale sporo biegał i był dość zespołowym graczem a jakieś przebłyski i bramki zdobył. Na pewno nie okazał się hiper transferem,ale dawał chociaż jakąś alternatywę do tragicznego Klodosa czy Frączyka z rezerw.

Po prostu nie ma trenera, nie ma gry. Dobitnie widać jak Sciebura wyciągał tą drużynę do góry swoim pomysłem na mecz. Teraz na wiosnę nie było nic poza zrywami pojedynczych graczy. Z każdym meczem degradacja jakości kolektywu postępowała czego konsekwencją były kompromitacje z drużynami pewnymi spadku.Fartowna wygrana z Korabem i remis z Termami. Dodatkowo warto zadać pytanie o co chodzi z Warneckim.

Na jesieni ratowały go chociaż bramki a teraz? Zero zaangażowania,zero zagrożenia, brak bramek i totalne zapatrzenie w pseudo drybling. 90 procent piłek do tego chłopaka to strata a w tak ważnym meczu jak dziś wychodzi jako 9tka gra cały mecz marnuje 100tke.

Nie wiem co się z nim stało bo to był przed przyjściem do RKSu bardzo dobry zawodnik a i w tym sezonie w tej rundzie zabawna była sytuacja jak widać było,że ma uraz dokończył 1 połowę wyszedł w drugiej by po minucie zostać zmienionym z powodu urazu. Kto za to odpowiada jak nie trener ?

Last edited 1 miesiąc temu by eRKSa
RKSS
RKSS
1 miesiąc temu
Reply to  eRKSa

Kolega po raz kolejny ma kompleks Warneckiego
Gdybyś był kimś więcej niż gościem z brzuszkiem piszącym komentarze po piwku to może byś wiedział co nie co się dzieje w twoim ukochanym klubie
Już ci pod jednym postem napisałem o co chodzi,zachęcam się zapoznać
Mogę podesłać dobrego psychologa bo widzę że mocno nie styka

RKSS
RKSS
1 miesiąc temu
Reply to  eRKSa

Również tu się dołączę
Za kogo ty tutaj mówisz ? 3/4 kibiców to wie? Kim jestes ? Zweryfikujemy cię co piszesz o naszych zawodnikach i głupoty że każdy uważa tak samo
Jesteś zwykłym nieudacznikiem po raz kolejny to pokazujesz i najwięcej wiesz znowu co i jak kogo zwolnić jaka taktyka ustalić.Standard bo tylko to ci zostało ,napisać bzdurny komentarz
Zero wiedzy,płytka ocena
U nas jest różnie,ale żeby tak wypowiadać sie o najlepszych zawodnikach w klubie ? Później przez takich jak ty jest opinie jaka jest
Jeśli jesteś taki mądry to wyślij swojego syna jeśli go masz na treningi niech walczy za nasz klub.Powinuenes mieć zakaz wejścia na stadion za sianie takich głupot
Włącz sobie mecze od początku sezonu i zobacz kto się wyróżniał a kto nie

pavlo
pavlo
1 miesiąc temu

jak paparuchy,drewniaki kopacze pogubili pkt wcześniej ze słabszymi drużynami to dzisiejszy mecz nie miałby znaczenia.Dzisiaj też niby chcieli ale jakby nie za bardzo.Na półmetku bylismy pierwsi a kończymy na czwartym.Sukces trererka i jego kolegów z zarzadu.Towarzystwo zwajemnej adoracji.najlepsze co wychodzi tym psedo prezesikom to mamienie,obiecywanie i trzymanie w napięciu.Dwie rzeczy pozostaja bez zmian:
#nadalKiblujemyRazemw4lidze i w nastepnym sezonie też gramy o awans ale najpierw karneciki i krzesełka w sprzedaży.

Wronka
Wronka
1 miesiąc temu

To był cudowny sezon.Nie zapomnę go nigdy.Kolejny rok stracony,kolejny bez żadnego pomysłu na drużynę i na klub.Jak myślisz że gorzej być nie może to te ancymony mówią….potrzymaj mi piwo i patrz.A już za chwilę już za momencik wyjdzie z klubu informacja banalna.Wyciagniemy wnioski i wrócimy silniejsi 😆 od 4 lat wyciągacie te wnioski i dalej nic.Małpa by zrozumiała że się nie nadaje do kierowania klubem ale nie Wy.
Za rok pewnie GKS awansuje a My choć wiadomo że wrócimy silniejsi dalej zostaniemy w tej lidze dla lekko niepełnosprytnych.

Jyu
Jyu
1 miesiąc temu
Reply to  Wronka

W bełchatowie takie same nieudaczniki. Będzie zacięta walka o miejsca nic niedające.

Fan Futbolu
Fan Futbolu
1 miesiąc temu

Dziękujemy za poświęcenie dla klubu i prosimy się zastanowić co dalej panowie i pani. Kolejny sezon jest przegrany. Czas decyzji nadszedł. Bez trenera Pawła tu nic nie będzie, bo tu się nikt nie zna na piłce.

Sztefyn
Sztefyn
1 miesiąc temu

W Radomsku tak samo jak w Opocznie z tymi zarzadami Prezesem ,trenerem nic sie nie zmieni i zostaje szara rzeczywistosc w 4 lidze….

Udostępnij wpis:

Powiązane posty

14
0
Zostaw komentarz.x