RKS odwrócił losy meczu w Buczku

W pierwszym meczu na obiekcie, który przez prawie rok był modernizowany, czwartoligowy Orkan Buczek, mimo że prowadził po 45 minutach z RKS Radomsko 2:0, przegrał ostatecznie 2:4. Pokonani po rozegraniu 12 meczów maja na koncie 15 punktów i zajmują 11 miejsce w tabeli. Radomszczanie z 26 punktami awansowali z kolei na pozycję drugą, dająca prawo gry w barażach o III ligę.

Mecz rozpoczął się dla Orkana wybornie, bo już pierwsza akcja miejscowych przyniosła im gola, strzelonego przez Jana Stysia. Tuż przed końcem pierwszej połowy Grzegorz Kowalski podwyższył na 2:0 i wydawało się, że w drugiej połowie miejscowi pójdą za ciosem. Nic z tego, bo w 48 minucie Bartosz Machaj wykorzystał rzut karny i było już tylko 2:1 dla drużyny trenera Marcina Węglewskiego. Potem na 2:2 wyrównał Jakub Szczepaniak. RKS nacierał i dopiął swego w końcówce, po dwóch trafieniach Bartłomieja Wysockiego.

Orkan Buczek – RKS Radomsko 2:4 (2:0)
Bramki: Jan Styś 1, Grzegorz Kowalski 45 – Bartosz Machaj 48 – karny, Jakub Szczepaniak 61, Bartłomiej Wysocki 86, 90+3

Orkan: Wolański – Matuszczyk, Kowalski, Górecki, Misztalski – Niciak, Telestak (75′ Rakowski), Lewandowski, Mizera – Styś (60′ Czyżewski), Berłowski (83′ Jakub Dregier).

RKS: Niżnik – Machaj, Chłód, Szczepaniak, Lucas – Trawiński, Domaniecki, Flaszka, Warnecki – Ferreira (76′ Wysocki), Juchnik.