Outsider blisko dużej niespodzianki

Warta Działoszyn, która w rundzie jesiennej IV ligi łódzkiej spisuje się fatalnie, nieoczekiwanie zawiesiła bardzo wysoko poprzeczkę liderowi tabeli Widzewowi II Łódź. Zespół Michała Czaplarskiego wygrał 3:1 (0:0), ale pierwsza w tym sezonie strata punktów była jak najbardziej możliwa. Drużyna Łukasza Pilarza zagrała bowiem niezłe zawody.

Wszystkie bramki w tym pojedynku padły po przerwie. W 49. minucie prowadzenie dał Widzewowi II Paweł Kwiatkowski. Siedem minut później do remisu doprowadził doświadczony Cezary Stefańczyk. W 70. minucie Kacpra Panka z rzutu karnego pokonał faulowany chwilę wcześniej Artur Amroziński i podobnie jak w niedawnym meczu w Radomsku jego gol dał Widzewowi II prowadzenie. W końcówce Warta miała kilka sytuacji do wyrównania, ale zabrakło jej piłkarskiego szczęścia. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił lider klasyfikacji strzelców Daniel Gryzio.

Warta Działoszyn – Widzew II Łódź 1:3 (0:0)
Cezary Stefańczyk 56 – Paweł Kwiatkowski 49, Artur Amroziński 70-karny, Daniel Gryzio 90

Warta: Panek – Wenus, Wilkoszewski, Drągowski, Mielczarek – Piróg (90′ Książczyk), Małysz, Silven Perez, Przywara, Dutkiewicz (72′ Nagieł) – Stefańczyk

Widzew II: Pietruszewski – Kozłowski, Śmiechowski (90′ Najderek), Kwiatkowski, Grzejszczak (64′ Przybułek) – Przybylski, Madej, Kazimierowicz, Radomski (64′ Kostewski) – Amroziński, Gryzio