RKS umocnił się na drugim miejscu

Nie było niespodzianki w sobotnim meczu 13. kolejki IV ligi, w którym RKS Radomsko prowadzony przez trenera Pawła Ścieburę pokonał na swoim boisku Zryw Wygoda 3:1 (2:0). Dla miejscowych było to dziewiąte w tym sezonie zwycięstwo w meczu o punkty, natomiast dla pokonanych, za wyniki których odpowiada Piotr Gawlik, szósta porażka.

RKS znakomicie rozpoczął to spotkanie, bo już w 4 minucie Vinicius Ferreira skierował piłkę do bramki gości, a był to jego piąty gol w IV lidze, W 22 minucie miejscowi podwyższyli na 2:0. Na początku drugiej połowy Grzegorz Brochocki ze Zrywu wykorzystał rzut karny, ale miejscowi nie dali sobie wydrzeć punktów – w 78 minucie Stanisław Domaniecki zdobył bramkę dla miejscowych i ustalił wynik meczu na 3:1 dla RKS.

Radomszczanie mają na koncie 29 punktów i są wiceliderem tabeli. Zryw zgromadził 15 punktów.

RKS Radomsko – Zryw Wygoda 3:1 (2:0)
Bramki: Vinicius Ferreira 4, Jakub Szczepański 22, Stanisław Domaniecki 78 – Grzegorz Brochocki 51 – karny

RKS: Niżnik – Machaj, Chłód, Szczepaniak, Lucas (88′ Pokora) – Trawiński, Góralczyk (70′ Flaszka), Domaniecki, Wysocki (56′ Juchnik) – Ferreira, Warnecki (84′ Bańczyk).

Zryw: Habiger – Periżok, Rutkowski, Wojciechowski, Wielgus – Pomianowski, Pawlina, Wudkiewicz (85′ Zagajewski), Rożniatowski (85′ Skowroński) – Brochocki (80′ Miazek), Będor.