Maciej Humerski nie zatrzymał lidera

Doświadczony bramkarz Skalnika Sulejów, były bramkarz Widzewa Łódź Maciej Humerski, mimo dobrej postawy, nie był w stanie pomóc swojej drużynie w wywalczeniu punktów w pojedynku z liderem tabeli. Widzew II Łódź wygrał pewnie 4:0 (3:0) i zainkasował dziesiąty w tym sezonie komplet punktów. Kolejne dwie bramki dołożył do swojego dorobku lider klasyfikacji strzelców Daniel Gryzio.

Już w 1. minucie supersnajper Widzewa II pokonał Humerskiego. W 17. minucie Filip Przybułek trafił z rzutu karnego w słupek, ale chwilę później Gryzio lepiej nastawił celownik i było 2:0. Najlepszy strzelec Widzewa w 38. minucie świetnie podał do Marcela Przybylskiego i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0.

Po zmianie stron łodzianie kontrolowali przebieg meczu. Strzelili jeszcze jedną bramkę, a jej autorem był Kuba Nawrocki. Później Michał Czaplarski rotował składem, zrobił aż sześć zmian zdejmując z boiska między innymi Gryzio. Wynik nie uległ już zmianie.

Widzew II Łódź – Skalnik Sulejów 4:0 (3:0)
Daniel Gryzio 1, 19, Marcel Przybylski 38, Kuba Nawrocki 52

Widzew: Biegański – Kozłowski (61′ Wencel), Tanżyna (46′ Najderek), Śmiechowski, Pokorski – Przybylski (46′ Nawrocki), Przybułek (56′ Radomski), Stachowicz (61′ Amroziński), Kazimierowicz (56′ Madej), Grzejszczak – Gryzio (61′ Andrzejkiewicz)

Skalnik: Humerski – Kmita (77′ Pardel), Magdziarz, Majsak, Malec (77′ Rutowicz) – Mamełka (46′ Kapica), Śliwka, Dutkiewicz, Kopański (46′ Łukawski), Zimowski (46′ Leśniczuk) – Szlaski (77′ Rutkowski)