Omega zagrała na piątkę z plusem

Omega Kleszczów potwierdziła, że należy w tym sezonie do drużyn ze ścisłej czołówki IV ligi łódzkiej. W piątkowym meczu 10. kolejki pokonała przed własną publicznością w Czyżowie LKS Termy Poddębice 5:2 (4:0). W pierwszej połowie zespół Jacka Berensztajna zagrał wręcz koncertowo.

Gospodarze od pierwszych minut narzucili Termom swoje warunki i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie Mateusz Roczek świetnie podał piłkę do Mateusza Miarki, a ten pokonał Damiana Piotrowskiego. Dwie minuty później było 2:0. Strzelał z dystansu Roczek, a piłka odbiła się od słupka. Dopadł do niej Kacper Janczak i podwyższył prowadzenie. Omega nie zamierzała na tym poprzestać. W 32. minucie Bartłomiej Trzeboński skutecznie wykończył rajd przez pół boiska i gospodarze wygrywali 3:0. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Janczak.

Goście nie zamierzali składać broni i w drugiej połowie to oni byli lepsi. W 48. minucie Pawła Wiśniewskiego pokonał wprowadzony po przerwie Jan Peda. Chwilę później Termy miały kolejną okazję, ale bramkarz Omegi nie dał się pokonać. W 71. minucie stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Czyżowie. Podanie Janczaka wykorzystał Bartłomiej Trzeboński. Termy do końca walczyły o jak najkorzystniejszy wynik. Strzałem z daleka bramkę na 2:5 zdobył Hubert Śmiglewski, a w końcówce Peda przegrał pojedynek z Wiśniewskim, który obronił rzut karny.

Omega Kleszczów – LKS Termy Poddębice 5:2 (4:0)
Mateusz Miarka 12, Kacper Janczak 14, 41, Bartłomiej Trzeboński 32, 71 – Jan Peda 48, Hubert Śmiglewski 73

Omega Kleszczów: Wiśniewski – Jarosław Trzeboński ż, Niedbała, Konstańczuk (85′ Załęski) – Mateusz Roczek (73′ Szewczyk), Janczak (80′ Fantalin), Pieniążek, Wiewiórowski (85′ Wieloch), Paweł Kowalski (73′ Stolarczyk) – Miarka (85′ Grałka), Bartłomiej Trzeboński (80′ Ociepa)

Termy: Damian Piotrowski – Jończyk (81′ Wójcik ż), Bagrodzki, Świątczak (46′ Gzyl), Śmiglewski ż (77′ Janiszewski) – Jakub Piotrowski (67′ Sarafiński), Wodziński, Wrzesiński ż (84′ Jesionowski), Chmielewski – Korski (62′ Korobka), Rulewicz (46′ Peda)