Pelikan nie dał rady Legii II

W niedzielnym meczu 10. kolejki grupy pierwszej III ligi Legia II Warszawa pokonała na swoim boisku Pelikana Łowicz i wysunęła się na pierwsze miejsce w tabeli. Rezerwy ekstraklasowego zespołu mają na koncie 20 punktów, czyli tyle samo co Unia Skierniewice i Warta Sieradz, ale lepszy bilans bramkowy. Łowiczanie zgromadzili dotychczas 13 punktów.

Wygrana legionistów zasłużona, bo w przekroju 90 minut byli zespołem lepszym. Prowadzenie objęli w 31. minucie po golu Jakuba Adkonisa z rzutu karnego, który sędzia podyktował za faul jednego z łowiczan. W 58 minucie Jordan Majchrzak podwyższył na 2:0. Patryk Czarnowski strzelił szybko kontaktowego gola, ale Pelikan nie dął już rady wyrównać i zaliczył piątą w tym sezonie porażkę.

Legia II Warszawa – Pelikan Łowicz 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Adkonis 31, rzut karny, Jordan Majchrzak 58 – Patryk Czarnowski 64

Pelikan: Wlazłowski – Basiuk (75′ Jasiński), Czarnowski, Falkowski (83′ Gapys), Grądzki – Kłąb, Kurzawa (58′ Dziemidowicz), Olpiński (58′ Woder), Pawlicki – Starbała (83′ Ślazewicz), Winkler.