Trzecioligowy hit dla Warty Sieradz

Warta Sieradz pokonała na stadionie MOSiR, po pasjonującym meczu, Unię Skierniewice 3:1 (2:0) i teraz oba zespoły mają po 20 punktów. Warto dodać, że to pierwsza ligowa wygrana sieradzan ze skierniewiczanami po serii czterech porażek. Wygrana jak najbardziej zasłużona. Dla miejscowych było to szóste w tym sezonie zwycięstwo, a dla przyjezdnych druga porażka.

Unia wyszła na prowadzenie w 7 minucie po golu Kamila Sabiłło, który z zimną krwią wykorzystał błąd obrońcy. Już kilka minut później był remis, a piłkę wślizgiem do bramki Unii wepchnął Jakub Piela. Tuż przed przerwą sieradzanie wyszli na prowadzenie. Tym razem gola z rzutu karnego strzelił Bartłomiej Kręcichwost.

Mecz rozstrzygnął się w 79 minucie. Warta skontrowała, bramkarz Unii odbił przed siebie piłkę po strzale Ołeha Trubnikowa, a Bartłomiej Maćczak, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej, wepchnął ją do siatki. Tuż przed końcem pojedynku ten sam zawodnik trafił w poprzeczkę z około 50 metrów. To mogła być bramka rundy jesiennej.

Warta Sieradz – Unia Skierniewice 3:1 (2:1)
Bramki: Jakub Piela 11, Bartłomiej Kręcichwost 45+2, Bartłomiej Maćczak 79 – Kamil Sabiłło 7

Warta: Zdeb – Sójka, Piela (80′ Przybył), Knap (62′ Lis), Gandziarowski – Oyedele (75′ Maćczak), Trubnikow, Ślesicki, Pietrzak (80′ Iwankiewicz) – Karlikowski, Kręcichwost (88′ Popczyk).

Unia: Pruszkowski – Rosiński (57′ Szmyd), Kowalczyk, Makuch (57′ Papikyan), Kwiatkowski (71′ Czarnecki) – Kosior (71′ Sołtysiński), Stępień, Cegiełka, Zając – Jaworskyj (71′ Łapiński), Sabiłło.