21-letni obrońca Szymon Sarnik przedłużył swoją umowę ze spadkowiczem z III ligi PGE GiEK GKS Bełchatów. Młody stoper gra regularnie w pierwszym zespole od 2022 roku, a zadebiutował w spotkaniu IV ligi ze Skalnikiem Sulejów. Sarnik do tej pory rozegrał w GKS 115 oficjalnych meczów, strzelił 6 bramek i zanotował dziewięć asyst.
– Spadek z ligi był dla nas wszystkich ogromnym ciosem, ale wierzę, że co nas nie zabije, to nas wzmocni. Mam swoje cele i dlatego zostaję w GKS, żeby w pewnym sensie odbudować to, co rozsypało się w poprzednim sezonie. To mój piłkarski dom, miejsce, z którym jestem mocno związany. Nie zostawia się przyjaciół w potrzebie, dlatego chcę dalej walczyć o lepszą przyszłość tego klubu – powiedział po złożeniu podpisu pod nową umową defensor Brunatnych.
Źródło i zdjęcie: GKS Bełchatów

