Brunatni pną się w górę tabeli

W niedzielnym meczu 13. kolejki grupy pierwszej III ligi PGE GiEK GKS Bełchatów pokonał na wyjeździe Pelikana Łowicz 3:0 (3:0). Dla zwycięskiego zespołu prowadzonego przez trenera Artura Derbina była to szósta w tym sezonie wygrana w meczu ligowym i druga wyjazdowa. Dla łowiczan natomiast, prowadzonych przez Pawła Jakóbiaka, szósta porażka.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, w której padły wszystkie gola. Pierwszy już w 12 minucie po strzale Piotra Gryszkiewicza. Brunatni nie zwalniali i szybko dopięli swego, a na 2:0 podwyższył Bartłomiej Bartosiak. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy ponownie Piotr Gryszkiewicz pokonał Patryka Orła.

Po zmianie stron mecz stracił na atrakcyjności. GKS grał spokojnie w obronie i nie pozwolił miejscowym na strzelenia choćby honorowego gola. Wygrana sprawiła, że bełchatowianie awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli. Pelikan jest ósmy.

Pelikan Łowicz – PGE GiEK GKS Bełchatów 0:3 (0:3)
Bramki: Piotr Gryszkiewicz 12, 45, Bartłomiej Bartosiak 28

Pelikan: Orzeł – Basiuk, Woder (79′ Jasiński), Winkler, Lenart (73′ Starbała) – Olpiński, Kurzawa, Kłąb, Falkowski – Dudziński, Dziemidowicz (83′ Ślazewicz).

Bełchatów: Tomkiel – Bartosiak (65′ Niklas), Pytlewski (81′ Woźniakowski), Wysiński (81′ Michalak) Wroński (87′ Kwaczreliszwili) – Bartosiński, Czerech, Golański, Sarnik – Gryszkiewicz (65′ Napołow), Szymorek.